Daarop gaf hij ons een overzicht van komende activiteiten van "Ons Bloemendaal" - 24 mei 1980: de opening in het Gemeentehuis van de Bloemendaalse tentoonstelling "Drinken en klinken in Kennemerland" door burgemeester Weekhout. - Onze bemoeienissen bij het totstandkomen van de uitgave van een boek met tekeningen over 'Kareol' en zijn laatste dagen door de tekenaar Hans van der Horst uit Haarlem. Van der Horst heeft in zomer en herfst 1979 al zijn vrije tijd doorgebracht op en om 'Kareol'Hij legde het huis, de bij gebouwen en het park van alle zijden, ook tijdens de afbraak, vast. Het resultaat was een serie van 150 pentekeningen. Samen met uitgeverij Unieboek wil Van der Horst deze graag in boekvorm uitgeven. Dit boek moet naar onze mening voor iedereen, die èn geïnteresseerd is in 'Kareol' èn oog heeft voor kunst, een zeer begerenswaardig bezit zijn, vanwege de documentaire en artistieke waarde van de serie tekeningen. Deze serie bevat - voor tegelliefhebbers interessanti - een vollediae documenta tie van alle verschillende tegeldecoraties, die er in 'Kareol' te vinden waren. Daar financiering van dit boek op problemen zou kunnen stuiten, heeft "Ons Bloemendaal" op verzoek van Van der Horst een sponsor gevraagd om financiële medewerking. Eind april leek het overigens nog zo goed als zeker, dat de gemeente Bloemen daal ook medewerking zou verlenen aan de uitgave. Voor donateurs van "Ons Bloemendaal" zal dit boek te zijner tijd tegen gereduceerde prijs verkrijgbaar zijnl - De plannen om dia's en een film over 'Kareol' - voorzien van commentaar van mevrouw Slagter - tot voor kort secretaris van de Stichting Kareol - ook voor donateurs van "Ons Bloemendaal" te vertonen. - De wijziging van onze statuten, die wordt voorbereid, om het aantal bestuursleden te kunnen uitbreiden tot negen en om de regeling van de vertegenwoordiging van de Stichting naar buiten waterdicht te maken. - De aanleg van een kunstgras hockeyveld, dat onze aandacht heeft. In principe zijn we hier niet tegen, maar plaats en kleur zijn voor ons van groot belang. - Tenslotte vermeldt de voorzitter ons principe-besluit niet te streven naar een plaats in de gemeentelijke welstandscommissie of welke commissie dan ook, om zo een zo groot mogelijke onafhankelijkheid te behouden. Als ingekomen stukken brengt de voorzitter een noodkreet over de toestand van onze bomen naar voren van de heer E.J. Zeegers ,in de vorm van de brief van de boomspecialist ing. J.C. Buddingh. .Deze vindt, dat de gemeente wel iets, maar niet genoeg aan het bomenbestand doet en bepleit een soort welstandscommissie voor bomen - samen met de burgerij - die ze controleert en zo nodig laat verzorgen. De voorzitter beaamt, dat de bomen in Bloemendaal soms niet die verzorging krijgen, die ze behoeven; zegt, dat "Ons Bloemendaal" steeds op het vinketouw zit, maar ook, dat hij, dankzij veelvuldig contact met Publieke Werken begrip ervoor op kan brengen, dat niet alles tegelijk kan worden aangepakt. Niettemin, waakzaamheid blijft geboden. 12

Ons Bloemendaal | 1980 | | pagina 12