Een "zwaar" ingekomen stuk is een pakket boekjes "Shell journaal van Nederlandse bomen"onze donateurs aangeboden door de directie van Shell Chemie, waarvoor we uiteraard bijzonder dankbaar zijn. Vervolgens is punt 4 van de agenda "verkiezing nieuwe bestuurs leden" aan de orde. Mevrouw van Voorst Vader is herkiesbaar en wordt herkozen - op voorstel van de heer Vriesendorp tot 'secretaris'. Op aandringen van enkele donateurs laat de heer Stevens zich overhalen zich toch herkiesbaar te stellen. In de dan volgende stemming wedijvert hij met de bestuurskandidaatmevrouw dr. G. Verberne. Na telling van de stemmen blijken er 17 voor Stevens, 13 voor mevrouw Verberne en 6 blanco te zijn, waardoor de heer Stevens herkozen is. Enkele punten, die nog uit de vergadering naar voren komen, zijn: - De suggestie om de naam van het flatgebouw "Zomerzorg" zicht baar te maken. Een brief met een dergelijk verzoek is inmiddels aan de Vereniging van eigenaren verzonden en de naam in stijl volle letters op de gevel aangebracht. - Het idee om het voormalige schooltje - Kerkplein 25 (Rijks monument) - tot aardig woonhuis te verbouwen of voor de Stichting aan te kopen om het zo te behouden. Van restauratie in eigen beheer heeft het bestuur bij gebrek aan geld en mankracht afgezien; wel doet het al het mogelijke om verval van monumenten te voorkomen. - Een voorbeeld van een kleine "actie" is het geslaagde bezoek, dat mevrouw Slagter aan de Kennemer Automobiel Centrale bracht met het verzoek de door storm afgewaaide dakpannen van het huisje Kleverlaan 6 weer op hun plaats te leggen. De pannen liggen er weer en inwatering is voorlopig voorkomen. Dit wil overigens niet zeggen, dat de toekomst van de huisjes Klever laan 2-4-6 (óók Rijksmonument!) nu verzekerd is. Wij zinnen nog op middelen hoe dit probleem zo efficiënt mogelijk aan te pakken - De vraag, wat "Ons Bloemendaal" doet tegen onkruidbespuiting in het voorjaar door de gemeente langs alle openbare wegen, waardoor klimopheggen van onderen helemaal bruin worden, wordt door onze spreekster mevrouw Ten Cate beantwoord. Zij zegt, dat dit de goedkoopste, maar zeker niet de meest ideale methode is. We zullen het bij onze besprekingen met Publieke Werken in ieder geval ter tafel brengen. - Roel Dekker biedt zijn diensten aan om bij de heer Stevens het foto-archief te gaan inrichten. Dan is eindelijk het woord aan onze gastspreekster, mevrouw ir. M. ten Cate-van Elsland, voorzitter van de Bomenstichting Over de Bomenstichting en haar werk kunt U elders in dit blad lezen Aan een zeer geboeid publiek vertelt zij aan de hand van dia's allerlei wetenswaardigs over bomen en wat hen bedreigt. De belangrijkste voorwaarde voor een boom om te kunnen groeien en bloeien is een gunstige standplaats. Bomen worden haast nog meer ónder dan bóven de grond bedreigd door bijv. gas, olie, zout en gebrek aan zuurstof en water en de aanleg van leidingen. En dat, terwijl een boom om in leven te blijven voortdurend zijn haarwortels moet vernieuwen! Wanneer er bij al deze bedreigingen 13

Ons Bloemendaal | 1980 | | pagina 13