INFORMATIE-AVOND VOOR REGIONALE HISTORISCHE VERENIGINGEN 26 De Stichting Historisch Museum Zuid-Kennemerland i.o. hield op 25 november jl. een 'praatavond' voor de verenigingen in de regio die zich bezighouden met historische aktiviteitenzoals behoud van monumenten, restauratie, lezingen en dergelijke. Opzet was vertegenwoordigers van die verenigingen te laten uitleggen waarmee de vereniging zich bezighoudt en te peilen of er belangstelling bestaat voor gezamenlijke aktiviteiten, als lezingen, excursies en een 'historische markt'. De voorzitter van de Stichting Historisch Museum, jonkheer F.W.A. Beelaerts van Blokland, keek nog even terug op de serie tentoonstellingen die onder de titel "Drinken en Klinken in Kennemerland" in 1980 in Haarlem en omgeving werden gehouden. De onderlinge band is door deze tentoonstellingen aanzienlijk versterkt. Daarom wilde het bestuur trachten door middel van overleg deze band te continueren. Namens "Ons Bloemendaal" waren aanwezig de dames H. van Voorst Vader-Duyckinck Sander en H. Slagter-WieringaMevrouw Van Voorst Vader legde uit, dat "Ons Bloemendaal" is opgericht in 1977 naar aanleiding van de dreigende sloop van enkele 17e eeuwse pandjes aan het Bloemendaalse Kerkplein; een sloop die overigens niet verhinderd kon worden. Tot de aktiviteiten behoren de uitgave van een tijdschrift, een jaarlijkse inven tarisatie van het laanbomenbestandhet opzetten van een ge meentelijke monumentenlijst en akties voor het behoud van karakteristieke panden. De stichting "Ons Bloemendaal" telt ruim 50 0 donateurs. Voor de Stichting "Santpoort"was mevrouw C.S. Lindeman-Meije- rink aanwezig. Deze stichting valt wat buiten het patroon, want zij houdt zich bezig met het dorpsgezicht. Naar aanleiding van de sloop van het huis "Longwood" in 1976 werd de stichting opgericht. Ze telt ongeveer 300 donateurs. Ook in Santpoort verschijnt enkele malen per jaar een tijdschriftBovendien worden lezingen gehouden voor de donateurs. Op het ogenblik houdt men zich bezig met de plannen van de gemeente en provin cie tot bebouwing van de Velserbroekpolder

Ons Bloemendaal | 1981 | | pagina 27