27 De heer A.A.M. de Jong was als bestuurslid van de Stichting "Meer-Historie" niet in de gelegenheid geweest met zijn bestuur ruggespraak te houden en kon slechts summiere informatie ver schaffen. "Meer-Historie" is bedoeld voor het behoud van boerderijen in de Haarlemmermeerpolder en het beheer van een kollektie landbouwwerktuigen. Men heeft een ontwerp-monumen- tenlijst opgesteld. Regelmatig worden exposities georganiseerd. Jaarlijks wordt een avond voor donateurs gegeven, ieder kwar taal verschijnt een tijdschrift, en verder wordt aktief ge werkt aan de publikatie van boeken. Meer-historie heeft 500 donateurs Een van de aktiefste verenigingen is het Genootschap Oud-Zand- voort. Namens het bestuur vertelde de heer P. Brüne, dat nu de viering van het tweede lustrum wordt voorbereid. Meegewerkt wordt aan een gedenkboek ter gelegenheid van 100 jaar spoor lijn Haarlem-ZandvoortReeds eerder werden boekjes uitgegeven over Oud-Zandvoortbovendien is er een diaserie waarbij de heer Steen een lezing houdt. Het genootschap geeft een blad uit en heeft ongeveer 350 leden. De oudste vertegenwoordigde vereniging is de Vereeniging "Haerlem" met 1.500 leden in Haarlem en omgeving. De voor zitter, mr. H.E. Phaff, is tevens vice-voorzitter van de Stichting Historisch Museum en had voor deze avond de Hoofd wacht aan de Grote Markt, het verenigingsgebouw van "Haerlem", beschikbaar gesteld. De bekendste aktiviteit van "Haerlem" is de uitgave van een Jaarboek. Met JHVU wordt samenaewerkt bij het organiseren van lezingen, thans 10 per jaar. Voor de leden is er jaarlijks een vergadering, liefst op een histori sche plek, en een excursie naar een plaats buiten Haarlem die niet zo voor de hand ligt. De samenwerking met de gemeente is prima De secretaris van de Nederlandse Genealogische Vereniging, afd. Kennemerlandde heer H. van Felius, gaf ook gehoor aan de uit nodiging, hoewel zijn vereniging een beperkt werkterrein kent: familienamen en hun herkomst. De vereniging is aangewezen op

Ons Bloemendaal | 1981 | | pagina 28