UITLUI De voornaamste medeoprichter van de Stichting "Ons Bloemendaal Dick Stevens, heeft besloten af te treden als bestuurslid. Tijdens de jaarvergadering dit voorjaar herriep hij zijn beslissing om niet herkiesbaar te willen zijn, maar nu was het op 1 november 1980 zo ver. Het is goed stil te staan bij wat Dick Stevens heeft gedaan voor "Ons Bloemendaal". We herinneren ons maar al te goed de onrust en consternatie over de afbraak van de mooie huisjes op het Bloemendaalse Kerkplein. In die tijd liep Stevens al enige tijd rond met het idee om een groep mensen te verzamelen, die bereid waren zich in te zetten om te bewaren in de gemeente wat de moeite waard was Het Kerkplein -zo typisch voor Bloemendaal- en zijn dreigende verminking was voor Stevens aanleiding om met een aantal actievelingen tot tweemaal toe handtekeningenakties te onder nemen. Dick werkte zijn ideeën verder uit en vormde met enige medestanders een bestuur van de Stichting "Ons Bloemendaal". Daarbij stond Dick voor ogen, dat de statuten, die hij zou maken, toch een demokratische inspraakmogelijkheid) inslag moesten hebben. De constructie om het bestuur jaarlijks een vergadering met de contribuanten te laten organiseren bood een goed en open perspectief. Tevens werd in de statuten ook de mogelijkheid ingebouwd dat in deze vergadering met de contribuanten door hen ook een bestuurslid kon worden voorgedragen. Bij de recente statutenwijzigingen -waarin deze werden gemoder niseerd- zijn deze ideeën behouden gebleven. Behalve bovengenoemde activiteiten heeft Dick als voorzitter en later als bestuurslid "Ons Bloemendaal" telkens verder gebracht in nieuwe aandachtsvelden, waarbij steeds zijn kritische zin opviel. In het bijzonder wil ik memoreren de zeer grote verdiensten voor het periodiek "Ons Bloemendaal".

Ons Bloemendaal | 1981 | | pagina 5