MONUMENTENBELEID IN NOORD-HOLLAND 7 Op 7 november j.l. hield de Culturele Raad Noord-Holland zijn jaarlijkse "historische dag". Op een dergelijke dag verdiepen bestuurders en ambtenaren zich in één of ander historisch onderwerp dat juist in de belangstelling staat. Ook zijn daarbij aanwezig amateurs, zoals mensen van "Ons Bloemendaal"Meer-Historie enz., die op de één of andere wijze betrokken zijn bij of geïnteresseerd in het te be handelen thema. Bezochten we vorig jaar het Amsterdams Gemeentearchief, dit jaar waren we te gast bij de Stichting "Zaans Schoon" in de Zaanse Schans. Het onderwerp was Monumentenbeleid in Noord-Holland. Voor "Ons Bloemendaal" interessant aenoeg om er met een delegatie van vier mensen heen te trekkenI 7 november: een loodgrijze lucht en een ongeveer tien cm dikke laag sneeuw. Tussen de molens en de Zaanse huisjes hing een heel aparte sfeer. De warme ontvangst in de kijk- schuur "de lelie" stond in scherp contrast tot de grauw heid en koude buiten! Op deze dag kregen we van verschillende inleiders veel interessants te horen over de werkwijze van de provincie bij het inventariseren en documenteren van monumenten in Noord-Holland. Grote bewondering kregen we voor het vele werk, dat de Stichting "Zaans Schoon" op dit gebied ver richt. Deze inventariseert alles in Zaanstad, dat nu of in de toekomst ook maar enigszins de moeite waard zou kunnen zijn. Daarbij zet men ook nog een compleet docu mentatiesysteem op van allerlei details, zoals gootvormen, raamindelingenvoordeuren, bovenlichten enz. De Heer A. Calisch, lid van de werkgroep monumenten van de Culturele Raad gaf een toelichting op het provinciaal monumentenbeleid

Ons Bloemendaal | 1981 | | pagina 8