11 boek in hun bezit krijgen voor de speciale prijs van 35,- (niet 39,50, zoals eerst abusievelijk vermeld werd) De tentoonstelling "Drinken en Klinken in Kennemer- land"gehouden in de laatste week van mei 1980 in de kelder van het Bloemendaalse raadhuis was een groot succes. Ook hierover heeft men kunnen lezen in "Ons Bloemendaal" (jaargang 4, nr. 4). Veel dank is het bestuur verschuldigd aan de werkgroep. Mw. I. Stock-van Wilsum, de heren W. Post, Mr A.A. Vriesendorp, Mr H. Vinkeles Melchers, R. van der Gaarden en R.W. Hilarius hebben zich geweldig inge spannen voor het welslagen van deze tentoonstelling. Behoud Onder het hoofdstuk "behoud" zijn ieder jaar positieve en negatieve ontwikkelingen te vermelden. Ondanks hardnekkig streven naar behoud van Bloemendaals erfgoed blijven teleurstellingen ons niet bespaard. Zo beschikte de minister van Volkshuisvesting en Ruim telijke Ordening in september 1980 negatief oo ons verzoek om vernietiging van de bouwvergunning voor het terrein Jozef Israëlsweg 23. Aanvankelijk leek het of de minister aan ons verzoek zou voldoen, maar tenslotte bleek toch het argument van de schade die de vergunning houder zou lijden, die deze dan weer op het gemeente bestuur zou kunnen verhalen, het zwaarst te wegen. Een civiele procedure, gevoerd door één der omwonenden is nu nog de enige kans tot behoud van dit stukje duinbos Teleurstellend is ook dat de pui van de vroegere winkels van Muller en Denijs aan de Bloemendaalseweg toch gaan verdwijnen. De Rabobank gaat er kantoor houden. Herstel van de weliswaar niet monumentale, maar toch bijzonder

Ons Bloemendaal | 1981 | | pagina 14