JAARVERSLAG "ONS BLOEMENDAAL" - 10 APRIL 1981 Bij de opening zette de voorzitter Bienfait uiteen, dat de plaats van samen komst historische banden met Bloemendaal heeft, ook al bevinden de 75 aan wezigen zich nu op Haarlems grondgebied. De Ramplaan ligt in de vroegere heerlijkheid Tetterode en vormde met Aelbertsberg en Vogelenzang de gemeente Bloemendaal. In 1927 werd het zogenaamde Ramplaankwartier pas Haarlem. Aan de agenda voegt hij het punt "rondvraag" toe. In de nieuwe statuten is het aantal bestuursleden van 7 op 9 gebracht. Tevens is de wijze van verkiezing nader geregeld. Wel bleef gehandhaafd het democratische principe, dat de contribuanten een bestuurslid kunnen aan- wij zen. Erratum op pagina 8 van het jaarverslag, "balans 1981" moet zijn "balans 1980". Naar aanleiding van het jaarverslag worden ons uit de zaal enkele vragen gesteld. Samengevat gaat het over de verzorging van bomen. Oude exemplaren moeten een optimale verzorging krijgen om langer bewaard te kunnen blijven. "Ons Bloemendaal" is en blijft alert op de toestand van de bomen, maar kan geen ontwikkelingen forceren. Overigens is er bij de gemeente duidelijk meer zorg te bespeuren voor de gemeentelijke bomen, al zal het sommigen nog lang niet genoeg zijn. Het kunstgrasveld, voor de aanleg waarvan de hockeyclub "Bloemendaal" ijvert, komt ook ter sprake. Bewoners van de Duinwijckweg vrezen -bij monde van de heer Bosch- ontluistering van de omgeving van Caprera en tevens grote drukte en parkeeroverlast. Men vindt dat "Ons Bloemendaal" zich meer teweer zou moeten stellen. (Voor het standpunt van "Ons Bloemendaal" verwijzen wij u naar een artikel elders in dit nummer, red.) Een der aanwezigen informeert naar een grenssteen bij de ingang van de boer derij van Elswout. Ook het tijdschrift en vooral de kosten daarvan, roept enige .vragen op. Kan verzending niet door vrijwilligers geschieden? Het blijkt dat we een zodanige "grote partijen"-korting krijgen, dat het niet de moeite waard zou zijn. Wel worden individueel na te zenden nummers zo mogelijk altijd persoonlijk bezorgd. Overigens zet de nieuwe penningmeester, de heer Hubrecht, uiteen, dat het de bedoeling is dat de uitgave van het tijdschrift kosten dekkend geschiedt. Daarom voortaan per jaar twee dikke nummers met en twee dunne nummers zonder foto's en tevens een verhoging van de contributie van respectievelijk ƒ10,- naar ƒ15,- en ƒ5,- naar ƒ7,50 De 65+-contributie wil "Ons Bloemendaal" in ieder geval handhaven om het ouderen niet onmogelijk te maken contribuant te zijn. Natuurlijk mogen ook zij -vrijwillig- meer betalen. "Ons Bloemendaal" telt per 1 april 545 contribuanten. Daarvan zijn ongeveer 145 65+. Een wervingsactie is in de pen. Via een huis-aan-huisfolder zullen alle Bloemendalers nog eens over ons kunnen lezen en opgeroepen worden contribu ant te worden. Benoeming nieuwe bestuursleden: bij acclamatie worden de aftredende en zich herkiesbaar stellende leden mevrouw Slagter en de heer Warnaars herkozen. Volgens rooster zullen aftreden in 1982 mevrouw Sluijter en de heer Bienfait; 1983 mevrouw Van Voorst Vader en de heer Stock; 1984 de heren Hubrecht en Vriesendorp en 1985 mevrouw Verberne. Tijdens de rondvraag werpt de heer Feith de principiële vraag op: moeten we maar alles, wat zijn tijd gehad heeft -ongeacht de omgeving- bewaren, of moeten we selectief te werk gaan en alleen "samenhangende buurten" bewaren? Hij noemt als voorbeelden hoe het volgens hem niet moet: De Haringbuijs en de boerderij op de viersprong in Aerdenhout en Castagnola in Bloemendaal. Men komt er niet uit: Een der aanwezigen meent dat alleen een niet-oud-Bloe- mendaler zo kan spreken. Wethouder Van der Ham wijst op financiële en juridi sche problemen bij het behoud en het opstellen van een gemeentelijke 2

Ons Bloemendaal | 1981 | | pagina 2