DE STATUTENWIJZIGING In het winternummer beloofde ik u een nadere uitleg te geven over de recente statutenwijzigingen van onze stichting. De aanleiding vormde de behoefte om met meer bestuursleden de op ons toe komende problemen aan te kunnen vatten. Hieraan vooraf gingen discussies binnen het bestuur hoe de activiteiten van "Ons Bloemendaal" beter en slag vaardiger uitgebouwd konden worden. Een klein bestuur, zo was aanvankelijk de gedachte, kan met een groot aantal werkgroepen tot een snelle besluitvorming en grote daadkracht komen. De werkgroepen zouden gerecruteerd kunnen worden uit belangstellenden en contribuanten, waarbij de gerichte interesse garanties zou kunnen bieden voor de kwaliteit van het werk. Een voorbeeld van de resultaten van zo'n werkgroep - voortgekomen uit en stimulans van "Ons Bloemendaal" - was de tentoonstelling 'Drinken en klinken in KennemerlandHet slagen van de tentoonstelling in Bloemendaal was niet zozeer een verdienste van "Ons Bloemendaal" dan wel dankzij het enorme enthousiasme van de individuele leden van deze werkgroep. Het bestuur meende, dat het succes van deze werkgroep vooral te danken was aan de zogenaamde "ad hoe" opzet. Een werkgroep, speciaal ingesteld voor een bepaald doel: dus met een eindigheid. Hoewel de opzet van een klein bestuur met diverse werkgroepen aantrekkelijk leek, werd toch door het bestuur de voorkeur gegeven aan een uitbreiding van het bestuur met het zo nodig instellen van "ad hoe" werkgroepen. Een van de redenen voor deze beslissing was, dat de jeugdigheid van onze stichting slechts een voorzichtige, geleidelijke uitbreiding der activi teiten toeliet, ter voorkoming van groeistuipen. Op grond hiervan werd een statutenwijziging noodzakelijk. Tegelijkertijd werden alle artikelen nog eens nader beoordeeld, zowel inhoudelijk als redactioneel In het kort wil ik enkele belangrijke gewijzigde artikelen met enig commen taar aan u doorgeven, zoals deze in de nieuwe statuten zijn vastgelegd. - De naam en het doel van de Stichting "Ons Bloemendaal" bleven ongewij zigd (artikelen 1 en 2) - De wijzen waarop de stichting het doel tracht te bereiken zijn aangevuld en redactioneel gewijzigd. "Artikel 3: De stichting tracht dit doel te bereiken door: 1. Inventarisatie van het erfgoed zoals bedoeld in artikel 2, en het bij houden daarvan. 2. Het bevorderen van publicaties onder meer door het uitgeven van een eigen periodiek. 3. Het geven van inlichtingen en adviezen. 4. Het houden van tentoonstellingen, lezingen en excursies. 5. Het bijhouden van documentatie. 6. Het onderhouden van betrekkingen met personen en organisaties die soort gelijke doelstellingen nastreven. 7. Het plegen van overleg met overheidsinstanties. 8. Alle overige wettige middelen." - Er is een apart artikel over het vermogen (dat er helaas nog niet is) opgenomen. - In artikel 6, handelend over het bestuur, werd het aantal bestuursleden vermeerderd tot maximaal negen, terwijl ook de vertegenwoordiging naar buiten duidelijker en beter geregeld werd (artikel 10). "Artikel 10: De stichting wordt in en buiten rechte vertegenwoordigd door de voorzitter of bij zijn ontstentenis of belet door twee of meer gezamen lijk handelende bestuursleden." 6

Ons Bloemendaal | 1981 | | pagina 6