BLEKERIJ UIT DE DOEKEN GEDAAN Uitvoerig is in een aantal vergaderingen aan de orde geweest de mogelijk heid tot inspraak van de contribuanten bij het benoemen van bestuursleden. Al in de concepten van de eerste statuten werd gepoogd om de stichting op deze wijze een democratisch tintje te geven. Hoewel de stichtingsvorm in wezen autonoom is, meende het bestuur, dat het houden van een jaarvergade ring met de contribuanten een goede zaak is, die zeker is gediend met een geregelde beperkte invloed op de bestuurssamenstelling. De hierop betrekking hebbende (onderdelen van) artikelen worden hieronder vermeld om de contribuanten inzicht te geven in deze vorm van inspraak. - "Artikel 7: 1Jaarlijks treden twee bestuursleden af volgens een rooster op te stellen door het bestuur. 3. Het bestuur bepaalt op wie van de twee jaarlijks aftredende bestuurs leden het gestelde in artikel 15 van toepassing is." - "Artikel 15: De contribuanten zijn bevoegd uit hun midden één of meer candidaten te stellen voor één van de ingevolge artikel 7 periodiek open vallende bestuursplaatsen. Op schriftelijke voordracht van minimaal vijf contribuanten kunnen candi daten worden gesteld, mits deze voordracht het bestuur bereikt tenminste één week voor het houden van de vergadering, waarop het besluit tot be noeming van één of meer bestuursleden zal worden genomen." De voorzitter In oktober verschijnt een nieuw historisch boekje, dat de geschiedenis behandelt van de Bloemendaalse blekersfamilie Bijvoet. Deze familie begon in de 17e eeuw een blekerij aan het eind van de Zomerzorgerlaan, tussen hotel Duin en Daal en boerderij AelbertsbergIn de 18e eeuw vestig de een telg van deze familie zich op de blekerij aan het eind van de Kleverlaan, op de gronden omsloten door de Bloemendaalseweg, Korte Klever laan en de Busken Huëtlaan. De informatie is bijeengebracht door de heer W.Post, die hieruit een boekje heeft samengesteld (met circa 35 historische foto's). De heer Post onder scheidde zich eerder op het gebied van het Bloemendaals historisch onder zoek. Men denke slechts aan zijn belangrijke inbreng aan de vorig voorjaar gehouden tentoonstelling "Drinken en Klinken in Kennemerland" De produktie van het boekje is een geheel Bloemendaalse affaire: de heer Post is een gboren en getogen Bloemendaler; de uitgave geschiedt door boekhandel J.M. de Wit en de typografische verzorging wordt gedaan bij drukkerij Amicitia. Voorintekenen is mogelijk bij: boekhandel J.M. de Wit, Bloemendaalseweg 123a Bloemendaal (tel. 023-251603) De prijs van het boekje zal naar verwachting onder de 20,- blijven. red 7

Ons Bloemendaal | 1981 | | pagina 7