BESTUURSMEDEDELINGEN 5^ Kunstgras. Naar aanleiding van de enquête, die wij instelden naar de wense lijkheid van een extra-vergadering omtrent het kunstgrasveld, ontvingen wij 17 verzoeken om een vergadering. 5 contribuanten achtten een vergadering onnodig en/of ondersteunden het tot nu toe gevoerde beleid. Deze respons - minder dan 2,5% van het totaal aantal contribuanten - rechtvaardigt niet het bijeenroepen van een extra algemene vergadering. ï}C Kapplan. De dienst Publieke Werken was zo attent ons het gemeentelijk kapplan voor te leggen. Duidelijk kwam naar voren, dat de meeste te kappen bomen weer iepen - slachtoffers van de iepziekte - zijn. In Aerdenhout zullen aan de Madelievenlaan en de Teding van Berkhoutlaan enkele esdoorns en kastanjes die ziek zijn moeten sneuvelen. Overigens is het verheu gend, dat er het laatste jaar zoveel curatief onderhoud aan de bomen is gedaan - bijv. aan de prachtige eiken aan de Nic. Beetslaan. Natuurlijk blijft er steeds wat te wensen over, maar er is duidelijk verandering ten goede in het beleid merkbaar ïjc Monumenten. De commissie van deskundigen die het gemeentebestuur moet advise ren omtrent een gemeentelijke monumentenlijst heeft haar werkzaamheden bijna voltooid. "Ons Bloemendaal" is steeds nauw bij het overleg betrokken geweest. In de naaste toekomst zal de gemeenteraad de ontwerplijst ontvangen. Deze moet dan het politieke beleid vaststellen. ïfc De voormalige winkels van De Nijs en Muller. De pui van deze twee winkels in de Bloemendaalse dorpsstraat, die dit voorjaar moesten wijken voor vernieuwbouw ten behoeve van de Rabobank, is niet verloren gegaan. De Rabobank gaf "Ons Bloemendaal" deze pui ten geschenke. De pilasters van stuc en de bovenraampjes met oude bloemguirlandes liggen thans opgeslagen bij één der bestuursleden om te zijner tijd dienst te kunnen doen in een tijdelijke of permanente expositie. Ook is het gelukt, dankzij medewerking van de Rabobank en de architect A. Stoop, de nieuwe voorgevel zoveel mogelijk aan de bestaande gevelwand aan te passen. Lustrum. In 1982 bestaat "Ons Bloemendaal" 5 jaar. Het bestuur wil dit lustrum niet ongemerkt voorbij laten gaan en hoopt bij de viering creatief talent in de gemeente te wekken. Nader bericht volgt! HvVV-DS 3

Ons Bloemendaal | 1981 | | pagina 4