JAARVERSLAG VAN DE STICHTING "ONS BLOEMENDAAL" OVER HET JAAR 1983 LEDEN De Stichting 'Ons Bloemendaaltelt ultimo 1983 bijna 800 contribuanten, om precies te zijn 793. Het streven is dit aantal nog te verhogen, waarbij wij op Ow aller medewerking rekenen. Aan een nieuwe wervingsfolder wordt hard gewerkt. Behalve dat de vorige folder verouderd is, is ook de voorraad vrijwel uitgeput. Wij hopen binnenkort de nieuwe contribuanten te mogen verwelkomen met een aardi ge folder, ontworpen door de dames Sluijter en Slagter. Het was ook zaak een sluitende administratie van het ledenbestand te vinden. Mede door de bestuursverandering hebben er wat vergissingen plaats gevonden. Wij hopen dit euvel thans verholpen te hebben. Voor het bijhouden van ons kaartsysteem en voor de adressering hebben we nog steeds een goede samenwerking met het Werkvoorzieningsschap Zuid-Kennemerland. Zoals reeds eerder vermeld, heeft het bestuur zich genoodzaakt gezien met ingang van 1984 de contributie te verhogen tot een minimumdonatie van f. 20,= (voor scholieren en 63+ f. 10,=). BESTUUR Het jaar 1983 was voor het bestuur van de Stichting 'Ons Bloemendaal' een triest jaar, daar drie bestuursleden noodgedwongen moesten aftreden. Het bestuur moet het thans zonder de deskundigheid van mevrouw Van Voorst Vader doen. Zij het dat, daar waar onze kennis tekortschiet, wij gelukkig nog een beroep op haar kunnen doen. Hard kwam het bij ons aan dat de heer Vriesendorp om gezondheidsredenen geen zitting meer kon hebben in het bestuur. Zijn rustige en gedegen aanpak van zaken missen wij zeer. Ook mevrouw Verberne's gezondheid liet te wensen over, waardoor zij zich niet meer ten volle aan haar taak in de redactiecommissie kon wijden. Wij hopen nog wel af en toe een artikeltje van haar hand in ons blad te mogen plaatsen. Het is altijd ons streven geweest vertegenwoordigers van de verschillende kernen van de gemeente Bloemendaal in het bestuur te hebben. Aerdenhout is rijkelijk vertegenwoordigd. Voor Vogelenzang daarentegen gelukte het maar niet iemand voor een bestuursfunctie te vinden. Het bestuur hoopt nu echter in de heer Van Emmerik de juiste persoon gevonden te hebben. Hij bezit veel kennis van de his torie van onze streek en in het bijzonder van Vogelenzang en heeft hiervoor door het schrijven van artikelen bij velen reeds belangstelling gewekt. Met de heer Van Emmerik hebben we zowel Vogelenzang in het bestuur vertegenwoordigd als de onderbezette sectie Monumenten versterkt. Wij zijn nog doende een geschikte persoon uit Overveen of Bloemendaal te vinden om het bestuur aan te vullen. Tijdens de jaarvergadering 1983 werden de heren Hubrecht en Stock opnieuw benoemd. Er werd geen bezwaar aangetekend tegen de benoeming van de dames Van Trotsenburg en Van der Vuurst de Vries, die de functie van mevrouw Van Voorst Vader overnamen. De samenstelling van het bestuur is thans als volgt: 1. L. Bienfait, arts, voorzitter Bellamylaan 5, 2111 CH Aerdenhout, tel. 245290. 2. Mevrouw A.C. van der Vuurst de Vries-Beets, secretaris, Clematislaan 3, 2111 BE Aerdenhout, tel.246078. 4

Ons Bloemendaal | 1984 | | pagina 5