SECTIE TIJDSCHRIFT EXCURSIE LEZINGEN CONTACTEN BUITEN DE GEMEENTE 8 In 1983 verscheen de 7e jaargang van ons tijdschrift 'Ons Bloemendaal' vier maal, te weten: - een dik nummer met artikelen (nr 1, januari t/m maart) - een nummer (met inlegvel over de Hermitage) bevattende mededelingen en het jaarverslag (nr 2) - een dik nummer met artikelen (nr 3, juli t/m september) - het laatste dunnere nummer, eveneens met artikelen (nr 4, oktober t/m december Hoewel we over voldoende artikelen beschikten, stuitten wij met het laatste nummer op typeproblemen, waardoor deze aflevering dunner uitviel dan de bedoe ling was. Dit typewerk was allang een grote zorg. Het bestuur hoopt nu de pro blemen opgelost te hebben door de aanschaf van een eigen typemachine, waar alle bestuursleden over kunnen beschikken. Zodoende kan het typewerk beter verdeeld worden. Het bestuur is blij nog een aantal interessante artikelen in voorraad te hebben, maar houdt zich altijd aanbevolen voor inbreng van de contribuanten. Naar het bestuur verneemt wordt het tijdschrift gewaardeerd en zij hoopt dit mede door uw steun zo te kunnen houden. Afgelopen najaar organiseerde het bestuur van de stichting 'Ons Bloemendaal' een paddestoelentocht op Elswout, onder leiding van de heer Horeman van het Insti tuut voor Natuurbeschermingseducatie. Tot onze spijt bestond voor deze excursie geringe belangstelling, mogelijk door het weer en de korte tijd tussen uitnodi ging en de excursie zelf. Velen misten hierdoor boeiende en interessante infor matie over een breed terrein van de enthousiaste heer Horeman. Ter afsluiting van de tentoonstelling van de tegeltableaus, afkomstig uit de villa 'Kareol', in het tegelmuseum 'It Noflik Sté' te Otterlo, hield mevrouw Slagter een lezing met dia's over de geschiedenis van de Aerdenhoutse villa. Over datzelfde onderwerp werd op verzoek voor de leden van de Sociëteit voor Ouderen te Overveen een lezing gehouden, terwijl de 'Joodse Begraafplaats te Overveen' het onderwerp van een lezing met dia's voor de buurtvereniging aldaar vormde. Voor dit onderwerp en voor het bezoek ter plekke bleek grote belangstel ling te bestaan. Voor de Aerdenhoutse Plattelandsvrouwen en de Aerdenhoutse Lezingenkring ten slotte werd een lezing met dia's over 'Aerdenhout vroeger en nu' gehouden. Mevrouw Slagter heeft zitting, namens onze stichting, in het Algemeen Bestuur van de Stichting Historisch Museum Zuid-Kennemerland i.o.. Deze stichting orga niseerde afgelopen jaar een zeer interessante tentoonstelling 'Een kalme omwen teling', aspecten van de geschiedenis van Haarlem en de regio in de periode van 1780 - 1813. Het bestuur van de stichting 'Ons Bloemendaal' was bijna voltallig aanwezig bij de druk bezochte opening van de tentoonstelling, waaraan ook inwoners van onze gemeente hun medewerking hadden verleend.

Ons Bloemendaal | 1984 | | pagina 9