maakt voor de devotie. Bovendien was het al drie eeuwen kant en klaar en bij een moderne opdracht moest je nog maar afwachten wat er uit de bus zou komen. Zo gezegd, zo gedaan. Het beeld staat er nu al meer dan een kwart eeuw. Later ben ik er eens met Mari Andriessen naar gaan kijken. Hij zei toen: "Je had gelijk. Het is een meesterwerk! Zo iets moois had ik hun niet kunnen maken." En dan te bedenken dat zo'n beeld anoniem is! Wie die kunstenaar Was weet geen mens. Behalve de Heilige Maagd zelf. Misschien heeft zij hem wel een handje geholpen, als een hemelse Muze. Zij heet immers: tota pulchra! Wat de naam van de kerk betreft (de H. Drieeenheider is nog een ander gebouw in de buurt dat dezelfde naam draagt. Het R.K. Lyceum aan de Zijlweg (toen het in 1922 gebouwd werd stond het nog in Overveen) heet officieel "Sanctissimae Trinitatis", in de wande ling afgekort tot het Triniteitslyceum. Toen de Overveense pas toor DrsH. van Duin een paar jaar geleden eens aan een leerling vroeg waarom hun school zo heette, kreeg hij ten antwoord: "Omdat wij 3 afdelingen hebben: een Gymnasium, een Athenaeum en een Havo Parbleu! zei men vroeger na zo iets. Ziedaar de vrucht van het nieuwe kathechese-onderrichtEen soort maatschappijleer met wat wijwater in bijbelcitaten besprenkeld. De Allerheiligste Drieeen heid van de MammouthwetIk ben benieuwd waar Hij nog terechtkomt als we de Middenschool krijgen. In 1960, twee jaren na mij, kwam mijn oude vriend Godfried Bomans in Bloemendaal wonen, op de Parkweg, in het huis waar hij tien jaar later, in de Midwinternacht van 1971, is overleden. Wij waren zo lang hij leefde, nooit ver van elkaar. Maar als ik mijn herinnerin gen aan hem ophaal (desnoods alleen die uit Bloemendaal) dan klopt de titel van dit opstel niet meer. Dan wordt het een mer a boire, een poging om de zee in een kuiltje te scheppen. Bij mijn weten is Bloemendaal de eerste gemeente die een monument voor hem heeft op gericht, het bronzen beeld van "Erik op de Vlinder", door Mari An driessen, in Thijsses Hof. Nu klopt de titel nog wel. Het waren kleinigheden, "Herinneringen in Miniatuur", gezien door mijn kijkgaatje op ons Bloemendaal. Toen ik weer naar Haarlem terugverhuisde koos ik in de Elswouts- laan het enige huis dat precies op de grens van de twee gemeenten staat, waar ik Haarlemmer en Overvener tegelijk kan zijn. Ik heb een Janusgezicht, dat naar twee kanten kijkt, naar de stad van Holland en naar de tuin van KennemerlandJe moet niet eenkennig zi jn H.L. Prenen. 17

Ons Bloemendaal | 1984 | | pagina 18