In 1927 werden de stoomtreinen vervangen door electrische motor- treinen. Grote bekendheid verkreeg dit station tijdens de Wereld jamboree van 1937. Er waren toen ten Noorden van de overweg tijde lijke houten perrons gebouwd ten behoeve van de te verwachten lan ge treinen met veel bagage van de buitenlandse deelnemers. Dat deze perrons hard nodig waren, blijkt uit de immense drukte en vooral het hoge tempo, waarin de losploegen van voortrekkers moes ten werken om de kort op elkaar arriverende treinen te kunnen ver werken Ook voor de bezoekers aan de Jamboree waren deze extra perrons hard nodig, want er werd in de periode van deze 9 dagen in Augustus 1937 in totaal 623.000 reizigers verwerkt. Hiervoor moest heel wat gepresteerd worden op dit, voor grote aantallen reizi gers, niet berekende stationsemplacement. In de mobilisatiemaanden in 1939 werd er op het zgn. zanderij spoor een munitie-trein gestald. In één der wachtkamers van het station werd een wachtlokaal voor militairen, belast met de bewaking, in gericht. Op de eerste oorlogsdag werd deze trein wel beschoten, doch kon ongedeerd op eigen kracht naar zijn oorlogsbestemming rij den Gedurende de oorlogsjaren, vooral na de inval in Rusland, werd het verhoogde gedeelte van de los- en laadplaats, naast het stations gebouw, veel gebruikt voor het laden van materieel zoals tanks en auto's van de gemotoriseerde duitse onderdelen, welke hier in de omgeving lagen en nu naar Rusland werden getransporteerd. In September 1944 werd het station, vanwege de spoorstaking, door het personeel verlaten en de personeelsleden, welke boven het station woonden, zochten en vonden een onderduikadres in het dorp. Na de bevrijding in 1945 vonden de teruggekeerde spoormensen een leeggeroofd gebouw. Bij de hervatting van de dienst op dit traject, na herstel van het baanvak waarvan 90 was verdwenen, van biel sen tot bovenleiding, werd het station, jammer genoeg, niet meer voor het publiek opengesteld. Wel vond het goederenvervoer, vanuit Haarlem, nog enkele jaren door gang. Slechts 1 personeelslid van het oude team, die dichtbij het station woonde, had hierbij nog een gedeeltelijke dagtaak. Thans is in het gebouw gevestigd de firma Helex met haar showruim ten en werkplaatsen. Lvan Emmerik 31

Ons Bloemendaal | 1984 | | pagina 32