WIJ HIELDEN ONS BEZIG MET: In de bestuursvergaderingen van het eerste kwartaal van 1984 kwamen de volgende onderwerpen aan de orde: Prieeltje Elswout - De wederopbouw vordert goed. Voor een nader verslag, zie elders in dit nummer. PEN gebouw Korte Kleverlaan - (voormalige garenspinnerij Bispinck) De Gemeente heeft 't voornemen dit karakteristieke gebouw te slo pen en te bestemmen voor nieuwbouw. Wij achten dit plan wat voor barig en zijn van mening dat een nader onderzoek tot verbouwing in wooneenheden zeer gewenst is. Uitrit Elswoutslaan - De Gemeente heeft onverwacht besloten in te stemmen met een uitrit naar de Elswoutslaan. Wij zijn het hiermee oneens en overwegen verdere beroepsprocedures. Inmiddels hebben wij aan alle 288 bezwaarmakenden een oproep gestuurd om vóór 15 mei nogmaals, en nu bij Gedeputeerde Staten van Noord Holland hun bezwaren kenbaar te maken. PWN-gebouw - uitbreiding - Het PWN heeft het voornemen het be staande gebouw met een vleugel naar achteren uit te breiden. Een delegatie uit het bestuur heeft zich ter plekke op de hoog te gesteld van de nieuwbouwp1annenPlanmatig kunnen wij geen bezwaren aanvoeren, maar wij zullen de ontwikkelingen op de voet blijven volgen. Koepel Wildhoef - De deplorabele staat waarin dit monumentje verkeert, baart ons zorgen. Er is overleg geweest met de eige naar en wethouder v.d. Ham. In vervolg hierop hebben wij een extra vergadering aan dit onderwerp besteed en wij bereiden ons voor op een actie. Bestemmingsplan Duin en Daal I - De Raad van State heeft uitspraak gedaan inzake het bestemmingsplan Duin en Daal I. Hiervan hebben wij kennis genomen en de wijzigingen aangetekend op het plan. Boerderij Uitendaal Aelbertsberg- De boerderij is verkocht en wordt gerestaureerd. Wij volgen de ontwikkelingen nauwgezet. Landgoederen van Zuid Kennemerland - Wij accepteerden een 50 boeken met korting voor verkoop aan onze contribuanten. Zie verslag elders in dit nummer. Nationale Monumentendag - Op 18 april j.l. was Ons Bloemendaal aanwezig op de Nationale Monumentendag, dit jaar gehouden in de pas gerestaureerde Pieterskerk in Leiden. Enkele belangrijke pun ten die wij op de dag vernamen, waren: - de mededeling van de Miniter van W.V.C. dat binnenkort gediscus sieerd zal worden met de Kamer over de oprichting van een Natio naal Restauratiefonds. - dat in de toekomst meer verantwoordelijkheid wordt overgedragen van Rijk naar Gemeente. - de belichting van de consequenties dienaangaande door diverse sprekers 2

Ons Bloemendaal | 1984 | | pagina 3