HERBOUW HERMITAGE De werkers van het Bovenwegkwartier zijn in December begonnen met de werkzaamheden van de herbouw van de Hermitage, het verwoeste prieeltje op Elswout langs de Elswoutslaan Met groot enthousiasme kwam na enig graven de oude vloer van oude gele steentjes tevoorschijn. De steentjes werden verzameld en zijn inmiddels voor een groot deel schoongebikt. De boompjes van destijds rondom het prieeltje waren nu echter zo groot en zwaar geworden dat zij een herbouw volgens de oude tekeningen en op dezelfde plaats ernstig zouden frustreren. In overleg werd gevraagd aan Staatsbosbeheer medewerking te ver lenen om deze - gelukkig niet zo mooie - bomen te verwijderen. De mannen van Staatsbosbeheer voelen zich zozeer bij dit project betrokken, dat zij graag bereid zijn te allen tijde te helpen. De bomen waren dus vlot weg. In Maart kwam de bewapening voor de vloer en achterwandsteun klaar, zodat op Zaterdag 7 april het betonstorten kon plaats vinden. Dit karwei lijkt gemakkelijk, maar gezien de terrein gesteldheid moesten alle zakjes grind, zand en cement de heuvel opgedragen worden. Dat waren vele zware kilometers over een af stand van 40 meter met een hoogteverschil van ongeveer 10 meter! Er is dus flink gezwoegd! Liet het weer zich bij het begin om 9 uur grijs, met een dun motregentje redelijk aanzien, helaas begon het heel geleidelijk aan te hozen met een zeer doorwekende, sappige regen. De werk sfeer leed er niet onder, integendeel: het plezier steeg met de nattigheid De zon beloonde de onverstoorbaarheid van de natte werkers, zo dat 's middags om 16 uur met mooi weer het werk plat was. In totaal was er 5000 kg zand, grind en cement naar boven gezeuld! Voorwaar een groots beginl In de loop van April werd begonnen met het naar boven kruien van de stenen voor de muurtjes. Op een avond door de week toen de voorzitter van Ons Bloemendaal naar de stand van 't werk kwam kijken waren er zowaar twee lieden bezig met een half uurtje stenen kruien! Ze konden het niet laten om toch effe wat te doen. Op zulke momenten realiseer je je weer hoe mooi onze omgeving is, en hoe stil en gaaf de sfeer in Elswout is. LB, 1 mei 1984. 3

Ons Bloemendaal | 1984 | | pagina 4