De loterij, mogelijk gemaakt door de bijdragen van vrijwel alle winkeliers en bedrijven in Bloemendaal-dorp leverde een hoop gevend start-bedrag op. De verkoop van allerlei artikelen spe ciaal ten bate van de koepel "op de markt gebracht" deed hier nog een flinke schep bovenop. En de verkoop van die speciale artikelen gaat nog steeds door! Wij hopen dat al onze donateurs de artikelen in grote aantal len zullen aanschaffen (cadeautjes voor verjaardagen en Sinter klaas!) en vrienden en kennissen op de hoogte zullen stellen van de mogelijkheid deze artikelen aan te schaffen. Het ligt in de bedoeling de komende weken op verschillende pun ten in de Gemeente gedurende een middag "te gaan zitten" om zo veel mogelijk mensen in de gelegenheid te stellen de artikelen te zien en te kopen. Wij denken hierbij aan de verschillende bejaardenhuizen, de dorpshuizen e.d. Aankondigingen hierover hopen wij via de Koerier en de Heemsteedse Courant te doen. Natuurlijk kunt U bovendien ten alle tijden geld overmaken op ons speciale giro-nummer 18211 Restauratie Fonds van de Stich ting "Ons Bloemendaal" onder vermelding "theekoepel Wildhoef". Al heel wat stortingen zijn hierop binnengekomen sinds de oproep in het Contactblad van juli. Voor diegenen, die f.25,- of meer storten hebben wij bovendien een leuke verrassing. Dankzij de Rabo-Bank Bloemendaal-dorp kun nen wij aan hen een mapje uitreiken met vier bijzonder fraaie reproducties van oude Bloemendaalse prenten, die destijds bij de opening van het nieuwe kantoor van genoemde bank zijn uitgegeven. Er is inmiddels een begin gemaakt met het rondbrengen van de map jes aan diegenen, die reeds gestort hebben. Bovendien hangt tot 15 oktober a.s. in het kantoor van diezelfde Rabo-Bank in Bloemendaal-dorp een grote, fraai ingelijste repro- duktie van de tekening van het Hervormde Kerkje te Bloemendaal met de theekoepel op de voorgrond, in 1980 in opdracht van het Gemeen tebestuur door Anton Pieck vervaardigd. Men kan een bod doen op deze door de Gemeente voor het goede doel beschikbaar gestelde prent, op een speciaal formuliertje, dat ter plekke verkrijgbaar is en ingeleverd kan worden. De hoogste bieder verwerft tegen be taling van het door hem of haar ingevulde bedrag de tekening. Van diezelfde tekening zijn overigens in klein formaat (13,5 x 20 cm) reproducties te koop ad f.25,De heer Anton Pieck heeft zich bereid verklaard de gekochte prenten van zijn handtekening te voorzien. Plaats en tijdstip, waar en waarop dit zal plaats vin den worden tijdig bekend gemaakt in het Haarlems Dagblad, de Koe rier en de Heemsteedse Courant. Ons bestuurslid, de fotograaf Harm Botman, heeft voor deze gele genheid een serie foto-ansichten van bijzondere kwaliteit vervaar digd van zes Bloemendaalse koepels (de Rijp, Kijkduin, Boekenrode, Elswout 2x en natuurlijk Wildhoef). De kaarten zijn per stuk ver krijgbaar ad f.1,50, de totale serie van zes stuks kost f.7,50. Een "must" voor iedere rechtgeaarde Bloemendaler! (leuk als Nieuw jaarsgroet voor vrienden en relaties in binnen- en buitenland). 3

Ons Bloemendaal | 1984 | | pagina 3