HERBOUW HERMITAGE TO WHOM IT MAY CONCERN In het vorig nummer heeft U kunnen lezen, dat de werkers van het Bovenwegkwartier in Mei vele kubieke meters grind, cement en zand de hoogte in hebben gesleept voor de fundering. Er zijn inmiddels op deze fundering muurtjes gebouwd voor de achterkant en de zijwandjes. Dit werk kwam voor de zomervacan- tie klaar Wie deze zomer over de Elswoutslaan reed, kon echter geen acti viteiten meer bespeuren. De werkzaamheden vinden nu plaats in de koestal van de boerderij op Elswout. Hier worden de spanten en de balken pasklaar gemaakt. Ook staan er al twee zware eikehou ten hoekpalen, die met veel ambitie zijn gerooid. De "beroeps" van het Staatsbosbeheer kunnen het niet laten nu en dan te hel pen! Zodra de gehele houtconstructie klaar is, wordt deze gedemon teerd en naar een inrichting gebracht om een conserveer-in- pregneerbehandeling te ondergaan. De bedoeling is om dit prieel tje lang te laten voortbestaan. Er zijn dus goede vorderingen te melden, maar er is nog veel te doen We wensen de Bovenwegkwartierders veel succes! L.B. September '84. De zon scheen uitnodigend door het raam. Misschien de laatste zomerse stralen. Zou het niet heerlijk geweest zijn nu door Elswout te dwalen of de tentoonstelling "Beelden Buiten" in het Openluchttheater te Bloemendaal te bewondereniets wat al zo lang op het programma staat, maar waarvoor de tijd nog ontbreekt. Maar helaas de plichten binden mij achter de kleine grijze type machine. 140 Acceptgirokaarten moeten getypt worden. 140 Kaarten en 140 briefjes, die eerst gestencild moesten worden, moeten in 140 enveloppen worden gedaan. Daarna zullen de bestuursleden van "Ons Bloemendaal" uitzwermen over Vogelenzang, Aerdenhout, Overveen, Bloemendaal en Santpoort om 140 brieven te bezorgen. (Als wij het zelf doen bespaart dat de portokosten). Mogen de 140 trage betalers, die een herinneringskaart in hun bus gekregen hebben, zich realiseren wat een beslag zij op onze tijd en energie gelegd hebben, tijd en energie die zoveel nut tiger besteed had kunnen worden. Mogen wij U er ook aan helpen herinneren, dat wij zonder Uw bij drage niet kunnen blijven bestaan. Al het fraaie erfgoed in onze uitgestrekte gemeente gaat ons toch allen zeer ter harte en willen wij graag behouden. Wij hopen dat U daaraan blijft meewerken! A.v.d.V.d.V. 6

Ons Bloemendaal | 1984 | | pagina 6