STICHTING ONS BLOEMENDAAL Het doel van de stichting is het bevorderen van de belangstelling en waardering voor en de kennis en het behoud van het erfgoed van historie, cultuur en natuur in Bloemendaal, Overveen, Aerdenhout, Vogelenzang en overige delen van het grondgebied binnen de ge meentegrenzen van Bloemendaal. (statuten van de Stichting "Ons Bloemendaal", artikel 2) Het periodiek van de Stichting "Ons Bloemendaal" verschijnt ten minste viermaal per jaar en wordt kosteloos aan de contribuanten toegezonden INHOUDSOPGAVE pag. 2 Kerstwens - Uitlui pag. 3 Voorjaarsactiviteit - Koepel Wildhoef pag. 4 Graaf Florisschool - Hist. Werkgroep Haarlem: Oproep pag. 5 Herinneringen van de dames Rutte pag. 8 Verwarring over Monumentenzorg pag. 11 "De Witte Hond" in de Vogelenzang. pag. 14 De tijd maakt alles beter: over villaparken en villa- tuinen pag. 18 Djember pag. 19 De bloembollencultuur in de Gemeente Bloemendaal pag. 23 Een natuurlijke opgang. In memoriam A.J. Schneiders, pag. 27 Er zijn nog meer monumenten. pag. 30 Aanbieding pag. 31 Verkrijgbare bibliografieën betr. de Haarlemse, Noord- Hollandse en Zuid-Hollandse geschiedenis, pag. 32 Colofon Omslag: Wilg in de sneeuw aan het Halve Maantje, foto Harm Botman Foto's: pag. 7, 27, 28 en 29: Harm Botman pag. 10: Rijksdienst Monumentenzorg pag. 24: de heer J.A. Bomans pag. 18: Gemeentearchief Bloemendaal, Ansichten: pag. 12, 16, 17, en 22: Collectie L.J Prent: pag. 30: Uit het boekje "Elswout c.a. Fotocopie: pag. 13: Gemeentearchief Bloemendaal. HDDekker, van Emmerik. 1

Ons Bloemendaal | 1984 | | pagina 2