GRAAF FLORISSCHOOL HISTORISCHE WERKGROEP HAARLEM, OPROEP: Op Zaterdagavond 28 oktober jl. opende burgemeester Weekhout een expositie "Kreaties in Vogelenzang", in de sinds kort bestaande Galerie - tevens atelier - Graaf Floris. Dankzij de grote inzet van vele vogelenzangers olv. de heer P. Koning, is deze Galerie in het oude gebouw van de openbare lagere school van de grond ge komen. Een ieder was verbaasd over de vele begaafde kunstenaars die Vogelenzang herbergt. Behalve exposities hoopt men in deze Ate1ier-Ga1erie Graaf Floris ook kamerconcerten te geven. Een onlangs gegeven koffieconcert vond reeds veel bijval. Bij de opening van de expositie deelde burgemeester Weekhout mee, dat het gemeentebestuur afziet van haar aanvankelijke plan de oude Graaf Florisschool af te breken en drie villa's op het ter rein te plaatsen. Burgemeester Weekhout wees erop dat wijziging van het oorspronkelijke plan alleen mogelijk geworden was, door het grote doorzettingsvermogen van de heer P. Koning en de zijnen en het feit dat Ate1ierGalerie Graaf Floris geheel en al parti culier initiatief is, zonder gemeentelijke financiële steun. Uiteraard zijn wij als bestuur van de Stichting "Ons Bloemendaal" verheugd, dat het oude schoolgebouw uit 1829 kan blijven bestaan. Te meer daar wij zeer ongelukkig zijn met het tot nu toe gevoerde beleid t.a.v. de bebouwing in het hart van Vogelenzang. De sloop van de oude St. Jozefschool is een verlies voor het dorpsaanzien volgens ons, en vele Vogelenzangers denken er ook zo over. De huizen die nu gebouwd zijn, met hun voorgevels - net achter kanten - aan de hoofdstraat, ontsieren ons inziens de kern van het dorp volledig. Jammer genoeg heeft dit bouwplan ook een aantal bomen en veel groen gekost. In de krant lazen we, dat ook nog het oude café vlakbij de hoek van de Graaf Florislaan op de nominatie staat te verdwijnen om plaats te maken voor vier woningen. Wij hopen van harte, dat onze gemeentebestuurders zullen kiezen voor een bebouwing, die aange past wordt aan de onlangs gebouwde bejaardenwoningen in deze laan. AvdVdV Een van onze bestuursleden bezocht op 20 oktober j.l. het symposium ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan van de Historische Werk groep Haarlem. Deze dag was gewijd aan de lokale- en regionale ge schiedbeoefening door amateur-historici in Nederland. Een 10-tal sprekers hield een voordracht over de door hun gevolgde methode bij historische onderzoeken. De heer Doedens, secretaris van Regionale Geschiedenis van Neder land richtte op deze dag een oproep tot de verschillende histori sche werkgroepen om gegevens te verzamelen over de aanleg van het Nederlandse spoorwegnet en over de gevolgen daarvan voor de lokale gemeenschappen Wij weten, dat over de aanleg van de spoorwegen in onze regio veel interessants te vertellen is. Daarom doen wij een beroep op diegene onder onze lezers, die iets over dit onderwerp weet, contact op te nemen met onze redactie. WvT-M 4

Ons Bloemendaal | 1984 | | pagina 5