MONUMENTEN op de hoorzitting van dit provinciaal College, hebben wij onze bezwaren nog eens nadrukkelijk mondeling toegelicht, geïllustreerd met foto's gemaakt tijdens een experiment op een rustige zaterdag ochtend (22 december j.1.11.00 uur) op de E1swouts1aanHierbij werd maar al te duidelijk dat onze bezorgdheid niet ongegrond is. Het is te hopen, dat de provincie de alternatieve oplossing van een uitrit op de Ramplaan ten zuiden van de Ned. Herv. Kerk serieus zal onderzoeken en bepleiten en dat alle betrokkenen bij een der gelijke alternatieve oplossing hun medewerking zullen verlenen en hun gedane toezeggingen zullen nakomen. Van het gemeentebestuur krijgen wij meestal bericht van de open bare commissie vergaderingen en één van onze bestuursleden is aanwezig bij de vergaderingen die ook voor de Stichting van belang zijn. Het bestuur volgt voor zover mogelijk de verschillende be st emm i ngsplannen Met het plan Duin en Daal kunnen wij ons verenigen zoals het thans ter tafel 1igt Ook staan wij open voor veranderingen van de Dorpsstraat te Bloe- mendaal. Wij denken dat een wat rustiger verkeersbeeld en meer groen de straat alleen maar ten goede komt. Alleen hopen wij dat de Bloemendaalseweg haar karakter van oude verbindingsweg zal blij ven behouden. Het plan dat verwezenlijkt gaat worden op het terrein van het in middels afgebroken Djember ziet er acceptabel uit. Wij zijn blij dat de bouw van flats op het terrein van Nachtegaal van de baan is. Er wordt nu gedacht aan uitbreiding van het bestaan de pand wat ons veel beter lijkt. Het bestuur heeft zich verdiept in de plannen voor de uitbreiding van het P.W.N. gebouw. Hoewel het jammer is dat de uitbreiding ten koste gaat van een stuk van de tuin is het een redelijk plan wat ook op grond van economische overwegingen doorgang moet vinden. Begin 1984 is er op verzoek van de Culturele Raad Noord-Holland een inventarisatie gemaakt van de kerkgebouwen in de Gemeente stam mend uit de 19e en begin 20ste eeuw. Het betrof de R.K. kerken te Vogelenzang, Aerdenhout en Overveen, het gebouw van de Religieuze Kring te Aerdenhout, het kerkje van de Vrij Katholieke Gemeente, de Protestantenbond en de R.K. Ade 1bertkape1 te Bloemendaal. Af beeldingen en bijzonderheden waaronder bouwjaar, architect en an dere wetenswaardigheden werden verzameld. Een en ander gebeurde in het kader van een provinciale inventarisatie van jongere monumenten. De plannen van de Gemeente het PEN-gebouw aan de Korte Kleverlaan in Bloemendaal af te breken en door nieuwbouw te vervangen, hebben ons in hoge mate verontrust. Het Bestuur meende het verzoek van Progressief Bloemendaal om een onderzoek in te stellen naar de financiële haalbaarheid van verbouw van het complex nadrukkelijk te moeten steunen. Immers, wij blijven van mening dat het PEN-gebouw, een van de weinige industriële monumenten in onze Gemeente, cultuur historische waarde'heeft en beeldbepalend is en bovendien de moge lijkheid biedt tot het creëren van bijzondere en aantrekkelijke ap partementen Na jaren van voorbereidend werk, onderzoek en overleg kwam een voorstel voor een gemeentelijke monumentenlijst tot stand. 11

Ons Bloemendaal | 1985 | | pagina 12