TOELICHTING OP DE RESULTATENREKENING 1984 TOELICHTING OP DE BALANS PER 31-12-1984 Aan_de_Inkoms tenkan t j_ De opbrengst van de donaties was dit jaar bij na f.1.800,hoger. Dit is voornamelijk toe te schrijven aan een betere aanmaning van de leden welke niet betaalden. Ook enkele ex tra donaties van leden hebben geholpen om ondanks eenzelfde aantal leden van 800 dit resultaat te behalen. Gemiddeld brengt een lidmaatschap dus f.19,00 op. Het periodiek plus de verzending kost gemiddeld f.16,33 per contribuant. De subsidieszowe1 van de gemeente Bloemendaal als die van W.V.C. zijn op tijd binnengekomen. Deze post,samen met eventueel positief resultaat van speciale activiteiten, vormt ons jaarlijks overschot wat we aan de reserve kunnen toevoegen. Aan de Uitgavenkant: De kosten voor het visitekaartje van Ons Bloe mendaal, het periodiek, waren nagenoeg gelijk aan 1983. Dit jaar publiceerden we echter wat minder. In totaal boden we in 1984, 94 pagina's aan tegenover 114 in 1983. Daardoor steeg de paginaprijs van 10,8 cent in 1983 tot 11,3 cent in 1984. De inhoud en de kwa liteit van het gebodene steeg echter wederom. De noemenswaardige verhogingen vonden plaats bij de Adresbanden 35%, hiervoor werden ook meer adresbanden verkregen. De kosten voor de ledenadministratie sprongen van f.347,naar f.795,meer dan een verdubbeling derhalve. Dit is voor het grootste deel veroorzaakt door een gedegen doorlichting van het be stand, alsmede meerdere mutaties door adreswijzigingen. Ook de kos ten voor de lidmaatschappen steeg met bijna f.100,In die post zijn echter ook de abonnementen voor diverse publikaties opgenomen, waardoor de werkelijke lidmaatschapskosten slechts enigszins stegen. De voorraden: stegen door toevoeging van de briefkaartenserie van de koepeltjes in Bloemendaal. In 1985 hopen wij vele van deze foto's te verkopen via de handel en diverse acties. Inventaris: Bij het langzaam groter worden van de organisatie be hoort ook de toename van de Inventaris. Een nieuwe typemachine werd aangeschaft voor f.1000,alsmede meerdere publicaties voor ons eigen archief. Restauratiefonds: Eind 1983 was er f.2.164,13 in het fonds gestort. Door een prachtige gift van de Firma Luyken B.V. in Bloemendaal van f.4000,voor de Hermitage in Elswout plus nog eens een gift van f.5000,van de Ruygrokstichting voor het Theekoepeltje van Wild hoef groeide dit fonds met f.9000,aan. De overige groei werd tot stand gebracht door onze twee activiteiten, t.w. de Historische Markt in Haarlem en de Jaarmarkt in Bloemendaal, alsmede vele gif ten van donateurs en buitenstaanders voor wie deze projecten na aan het hart liggen. Tenslotte kon door een positief resultaat over 1984 weer een leuk bedrag aan het kapitaal van de Stichting worden toegevoegd. 16

Ons Bloemendaal | 1985 | | pagina 17