AFSCHEID OP HET GEMEENTEHUIS EEN BIJZONDERE UITGAVE! IN VOGELVLUCHT.... Nadat wij begin November al afscheid hadden genomen van Mevrouw Duker, ging vlak voor Kerstmis de Heer van Mourik, hoofd afdeling Interne Zaken op het Gemeentehuis, met pensioen. Door hun vertrek moeten we twee mensen missen die "de weg wis ten in het Oud-Archief" van onze gemeente. Ten allen tijde konden wij een beroep doen op hun hulp, wanneer wij op onze speurtochten in de historie naar gegevens zochten over allerlei uiteenlopende zaken. Het is te hopen dat ondanks de bezuinigingen en inkrimpingen, er toch tijd en aandacht zal blijven voor het vele waardevolle materiaal in het "Oud-Archief"zodat het ook in de toekomst toe gankelijk zal blijven voor de steeds groeiende groep historisch geïnteresseerden. Bij zijn afscheid werd de heer van Mourik voor zijn vele ver diensten door ons benoemd tot "Vriend voor het Leven" van de Stichting "Ons Bloemendaal" JSW Vooruitlopend op ons volgende nummer willen wij U nu reeds op de hoogte brengen van een bijzondere uitgave waaraan op dit moment hard wordt gewerkt: In nauwe samenwerking met Drukkerij Amicitia, welke in april a.s. haar 60-jarig jubileum hoopt te vieren, wordt ter gelegen heid hiervan een fascimi1e-druk gerealiseerd van de topografische kaart van Nautz uit 1836, "Haarlems Schoone Omstreken". Deze kaart, een ongelooflijke gedetaileerde gravure met een schat aan informatie over onze Kennemerlandse historie wordt door kenners gezien als een van de mooist bewaard gebleven voorbeelden van topografische drukkunst. Wij prijzen ons zeer gelukkig dat Drukkerij Amicitia ons in staat zal stellen een aantal exemplaren van deze beperkte oplage te koop aan te bieden ten behoeve van ons restauratiefonds. Wij komen hier uiteraard uitgebreid op terug in ons volgende nummer HB Naar aanleiding van de, elders in dit nummer aangekondigde lezing van Lucy Albers over "Landgoederen in Santpoort en Bloemendaal" publiceren wij op de volgende (dubbele) pagina een in de lente van 1984 gemaakte luchtfoto van het landgoed Elswout. 7

Ons Bloemendaal | 1985 | | pagina 8