naar Hillegom naar haar familie. Voor de afwisseling kwam er een vrouwelijke kastelein in het café. Die liet wat verbouwen en maakte in het zaaltje, waar het biljart stond, nu de bar. Zij kon het door de hoge lasten welke zij op moest brengen voor de brouwerij niet lang volhouden en zij vertrok. Toen kwam erin de Heer Dick Huis, en blies inderdaad veel leven in de zaak. En niet alleen met zijn accordeon, doch ook met zijn vro lijk humeur. Het café werd het trefpunt voor de Vogelenzangse jon gelui en na een voetbalwedstrijd zat het hele café stampvol. Dick kreeg het echter zo druk met zijn muziekavonden, dat hij geen avond meer thuis was en dit deed de zaak geen goed. Er was geen gezellig heid meer en de jongelui bleven weg. Na Huis kwam de FamSteenkist. Mevrouw runde het café, want Ton Steenkist had een vaste baan en van het café alleen kon de familie niet leven De opkomst van de sportkantines en de T.V. thuis werden de grote concurrenten; ook zij moesten afhaken. Tenslotte zag een caféhouder uit de Zilk nog wel brood in een dependance, welke hij omdoopte in Bar/Bodega "MOUSTACHE". Hij vertimmerde heel wat, de bar kwam weer voorin de zaak, in de tuin kwamen zitjes met parasol en het exte rieur kreeg een verfbeurt. Ook het dak werd van nieuwe pannen voor zien. Het geheel kreeg een geheel ander aanzien. Door het organise ren van vele activiteiten, waarvan de wandel- en fietstochten ver maardheid verkregen, was er in de eerste tijd wel drukte doch in de wintertijd was het heel stil. Financieel kwam dit te hard aan en de eigenaar moest de zaak sluiten. Het gehele gebouw werd door de geldschieter, de bank, verkocht. Nu, in 1985, dreigt dit historische pand op dit oude dorpshoekje voor nieuwbouw te moeten wijken. 7

Ons Bloemendaal | 1985 | | pagina 8