Ook in zijn contacten met de jeugd, volgde Wichers Thijsse's voet spoor. Natuurlijk ging hij met leerlingen van het Kennemer naar de Hof; maar ook leden van de Nederlandse Jeugdbond voor Natuur studie konden op hem rekenen voor rondleidingen op zondagochtend, waar hij dan bijvoorbeeld de groei van de maretak demonstreerde. Echter, vanaf 1954 werd het duidelijk, dat een in grote mate door particulieren bekostigde Hof niet langer mogelijk was. Op aandrin gen van penningmeester dr P. Bakker heeft Wichers toen aangeklopt bij provincie, rijk en Natuurmonumenten om uitbreiding van de financiële steun. Wicher's verdienste was het niet alleen deze instellingen als subsidiënten aan te trekken, maar ook om ze te behouden tijdens de bestedingsbeperking 1957-58. Dit was deste knapper omdat in deze jaren een eenmaal verleende subsidie nog volstrekt geen blijvend recht daarop inhield. Vanzelfsprekend wilden de subsidiegevers ook wat in de melk te brokkelen hebben; daarom dan ook vond er in deze jaren een belang rijke uitbreiding van het bestuur plaats. Van gemeentelijke zijde was dat de heer G. van Eek, gemeentesecretaris en van 1959-1975 voorzitter van het bestuur. Van het Ministerie van Onderwijs, Kun sten en Wetenschappen, dat destijds ook natuurbescherming onder zijn hoede had dr J. Wilcke en van Natuurmonumenten Mevrouw A.J. Gorter-ter Pelkwijk. Ook de NJN was vertegenwoordigd in de per- Afscheid hovenier Jansen van Thijsse's Hof, 1957. Van links naar rechts: De echtgenote van H. C1eyndert?Dr P.Bakker, penningmeester Thijsse's Hof.Mej. Andreus, journaliste Haarlems Dagblad, zij schreef veel over de Hofboekhandelaar J.M de Wit, Tuinbaas Jansen, Drs Jac.P. Thijsse (kleinzoon van de grote Jac. P.) H. Cleyndert, hielp bij het werven van leden, Mevrouw Jansen, en de Heer J.W. Wichers. 21

Ons Bloemendaal | 1985 | | pagina 22