soon van dr.G.Londo en van de Haagse School-en Werktuinen, waar natuurbeschermingseducatie een hoofdrol speelde, was de directeur J.A. Nijkamp een nieuw bestuurslid. Hij pleitte voor een modernere aanpak van de instructie, n.l. door de kinderen ook zelf iets te laten doen. Een instructie1okaal is daarvoor onmisbaar. Gelukkig werd dit ook verwezenlijkt ter gelegenheid van het vijf tig jarig bestaan. Echter, de zeer zeker gewaardeerde geldelijke steun van overheden en instellingen, waarbij nu ook op wetenschap pelijke wijze werd "boek" gehouden hoe flora en fauna zich ont wikkelden, bracht onvermijdelijk een zekere bureaucratisering met zich mee. Sinds het midden van de jaren '60 is het roer dan ook weer enigszins omgegooid. Er werd campagne gevoerd om ook de bloe- mendaalse burgerij weer voor de Hof te interesseren. En met succes, want thans wordt ongeveer één derde deel der kosten door particu lieren gedragen. Ieder jaar ontvangt de donateur een keurig ver zorgd jaarverslag. De huidige voorzitter Drs W.J. Holthuisen, ver zorgt daarin sinds jaar en dag (1955). de vogelbalans; wat mij be treft de meest charmante balans die ik ken! Laat ik eindigen met U aan te moedigen de Hof eens binnen te lopen, goed rond te kijken en vanaf één van de vele banken rustig de sfeer in U op te nemen. Overweeg dan ook om donateur te worden; de Hof is er tenslotte voor iedereen, dus zijn wij er allen verantwoordelijk voor! Gironummer: 100735 t.n.v. Penningmeester Stichting Thijsse's Hof te Santpoort-Zuid. Min. donatie f.5,- per jaar. 22

Ons Bloemendaal | 1985 | | pagina 23