De koetsen stonden in de stal en als men uit rijden ging was dat met koetsier en palfrenier. "Onze Willem", onze koetsier, was eens ziek en toen hadden we een vervanger die véél kleiner was. Hij had de jas van Willem aan en halverwege de rit viel één van de twee paarden dood neer. We moesten toen naar huis lopen met het ene paard aan de teugels en daarnaast de koetsier in zijn véél te grote en lange jas. Wij gingen ook met de ezelkar en een witte ezel uit rijden naar bijv. "Velserend". Bij "Meer en Berg" stonden de hekken schuin, zodat de gekken er niet over konden klimmen. Tegenover Meer en Berg waar nu de gelijknamige straat loopt, de Vinkenbaan, was een vinkenbaan. De Hoge Duin en Daalseweg bestond in die tijd nog niet en het waren schitterende begroeide gebieden met primula's in het voor jaar en wij mochten er via een hekje in het terrein van de familie van der Vliet, gaan wandelen. Er stroomde een beekje, waar nu de Jozef Israëlsweg en de Midden Duin en Daalseweg samenkomen. Op het weiland aan het Halve Maantje, waar nu nog de koeien gra zen, werd altijd de kermis gehouden. Het was een reuze feest! Wij vermaakten ons ook met het rijden in een "Jan Plezier", zelfs toen we al 15 of 16 jaar oud waren, en reden dan naar Kraantje Lek en gooiden met serpentines. Wat een verschil met de jeugd van tegenwoordig! Ja, ik heb al heel wat meegemaakt, heel wat dingen zien komen - Petroleum - gas - e1ectriciteit - radio - telefoon - televisie - en ook het mannetje op de maan! - en de computerdaar begrijp ik niets van Huize "Duinhof", in zomer en winter (inmiddels afgebroken) Van de £edacti_ej_ Graag willen wij ons gestadig groeiende archief aanvullen met op cassette-band vastgelegde gesprekken met onze oude(re) mede-be woners Heeft U iemand in Uw omgeving die ons zijn of haar herinneringen wil vertellen, of bent U dat zelf, wilt U dan contact opnemen met de redactie? Telefoon: 264009 of 240751.(023). 32

Ons Bloemendaal | 1985 | | pagina 33