"alle kenteekenen van outheit, die er aan te zien zijn." Op 24 Aug. 1745 verkoopt Jhr. Adrichem van Dorp de hofstede met bijbehorende landerijen, moestuinen, visserijen, vijvers en twee bleeken, tezamen groot 11 morgen en 384 Roeden, benevens nog een stuk warmoesland, genaamd "Het Hoogland", gelegen achter of bij de Bloemendaalsche kerk, groot ruim drie morgen, eveneens afkomstig van Aefje Heda, voor f.5000,aan de Heer Albertus Lippert uit Arnhem. Blijkbaar is het huis zo vervallen, dat blijkt ook uit het boven staande relaas van Claas Bruins, dat de Heer Lippert het huis laat afbreken In 1746 maakt de tekenaar H. Tavenier nog een tekening van het oude Hof te Aelbertsberg en vermeldde daarbij dat de "ruine nu is afgebroken" De heer Albertus Lippert, eigenaar van het huis van 1745-1755 was 's zomers ook bewoner van Hartelust te Bloemendaal. Na het overlijden van Albertus Lippert op 27 Nov. 1775 erft zijn weduwe Vrouwe ter Smitten, de resten van het Huis te Bloemendaal. Zij hertrouwt in 1777 met Mr. Frederik Hendrik van Berck. Vier jaar later overlijdt ook zij op het Huis te Bloemendaal op 30 Nov. 1781. Op 3 April 1803 verkoopt Heer van Berck, ook namens zijn vrouw voor f.200,-- aan de heer Willem Philip Kops een zeker stukje grond met hout beplant, het Schuurmandje" genaamd, zoals dat tot dien tijd onder de landerijen van het huis te Bloemendaal heeft behoord en gebruikt is geworden. De erfgenamen van Mevr. van Berck laten op 27 Maart 1813 ten hui ze van de kastelein J. C. Springer te Overveen (in het Regthuis dus) ten overstaan van de Haarlemse Notaris Joh. P. Kuenen, het Huys te 't Huis Aelbrechtsberg. H. Tavenier 1746, Gemeentearchief Haarlem. 23

Ons Bloemendaal | 1986 | | pagina 24