Bloemendaal in publieke veiling brengen onder de volgende beschrij ving "De aanzienlijke en zoo wel tot intrest als tot vermaakt aange- legde hofstede genaamd het Huis te Bloemendaal of Aelbertsberg "met desselfs kapitale heerenhuizing, continerende verscheiden "behangen en onbehangen, zoo boven- als benedenkamers, groote "zaal, keuken, kelder en verdere vereischtenstuinmanswoning, "koetshuis, koe- en paardenstallen, timmer- en bergloods, vin- "kebaan, hermitage, aangename wanderlingen door onderscheidene "lanen, met zwaar en 'opgaand geboomte en hakhout, moes- en broei- "tuine, wei- hooi- en teellanden, vischrijk water, alles te "zamen behalve de duingronden circa 24 morgen of 20 Ha, zijnde "de heerenhuizing c.s. gequoteerd C No 68 en C No 68 A." Niemand had in deze tijd het geld of de animo om zo'n bezit te ko pen. Gerrit Monk, timmerman te Heemstede werd voor f.14.400,toch eigenaar. Dan lezen we in de "Opregte Haarlemsche Donderdagsche Courant van 18 Nov. 1813 No. 1 (het eerste nummer na de herwonnen vrijheid) de volgende bekendmaking: "Op de geamoveerd wordende hofstede het Huis te Bloemendaal, "gem. Bloemendaal, zijn te koop: "een partij bouw-materialenals, onderscheiden soorten van on- "langs nieuw gemaakte schuif- en deurkozijnen, balken, vloer- en zolderdelen in soorten, binten en binnenschots-dee1 en van "onderscheiden dikte en lengte, nieuwe en oude dakpannen, "schoorsteen- en fornuisplaten, fraaij e marmere vloer-steenen "van 22 bij 22, en 18 bij 18 duim, marmere plinten, onderdoek "voor papier-behangsel, hardsteenen paardenkribben en strooi- 't Huijs Albrechtsberg op zij te zien in 1622. J. Stellingwerf. Getekend 1730. 24

Ons Bloemendaal | 1986 | | pagina 25