350 JAAR KERK EN DORP, LEZING BERT SLIGGERS HISTORISCHE MARKT IN DE VLEESHAL De uitnodiging in ons laatste blad voor een lezing door Bert Slig- gers over "Bloemendaal 350 jaar kerk en dorp" is door velen beant woord met hun komst op Maandagavond 7 april j.l. naar het sfeer volle kerkje in Bloemendaal. In deze bomvolle jubilerende kerk vertelde Bert Sliggers aan zijn aandachtig luisterend gehoor hoe Bloemendaal in 1984 de kans gemist had om zijn 600 jarig bestaan te vieren. Niettemin was het stichten van de nederlands hervormde kerk in Bloemendaal nü voor hem kennelijk aanleiding geweest om zich diepgaand met deze his torie bezig te houden. De spreker voerde ons op boeiende wijze mee naar de tijd dat katholieken en protestanten elkaar het leven moeilijk maakten, dan wel profijt van eikaars problemen hadden. Geleidelijk kregen wij een beeld hoe de gelden bijelkaar kwamen voor de stichting en hoe in de loop der tijd diverse veranderingen en verbeteringen tot stand kwamen. Zelfs nu is men nog hierover bezig; zo memoreer de Sliggers de onderhandelingen over een nieuw orgel. De voorziene vertoning van dia's van verleden en heden werd enigs zins vertraagd door het uit de slede vallen van de dia's. De tijd voor het ordenen der dia's werd benut met het vertonen van een filmpje over de kerk zoals deze er momenteel en détail uitziet. Tenslotte maakte Sliggers - onverstoorbaar - zijn lezing af met een zeer fraaie serie dia's, die zijn toch al boeiend betoog ver der relief gaven. Deze plezierige, sfeervolle en voor velen wetenswaardige avond werd door onze Stichting georganiseerd in samenwerking met de Vereniging Haerlem. Onze jaarvergadering kwam hierdoor te verval len. waarvan onze donateurs van te voren op de hoogte werden ge steld. Wij hopen in de toekomst vaker van deze plezierige samenwerking met de Vereniging Haerlem gebruik te kunnen maken. L. Bienfait. Op 6 en 7 september a.s. zal in de Vleeshal aan de Grote Markt te Haarlem een Historische Markt gehouden worden, waar ruim twintig verenigingen en aanverwante instellingen uit Zuid Kennemerland een overzicht geven van hun doelstellingen, activiteiten, publicaties Inititiefnemer van deze, om het jaar gehouden, activiteit is de Stichting Historisch Museum Zuid Kennemerland. De Markt is geopend op zaterdag van 11.00 tot 17.00 uur en op zon dag van 13.00 tot 17.00 uur. De Stichting "Ons Bloemendaal" zal aanwezig zijn met een eigen s tand Wij rekenen op Uw komst! De Redactie. 31

Ons Bloemendaal | 1986 | | pagina 32