ATTENTIE: PRIJSVRAAG! Volgend jaar medio februari hopen wij ons 2e lustrum te vieren. We zijn nu al met een aantal plannen bezig om dit op een feeste lijke wijze te doen. Daarover zult U in de volgende nummers van ons periodiek zeker nog van ons horen. Eén onderwerp waar we nu al, met de komende vacantie in het ach terhoofd, Uw aandacht voor willen vragen is het volgende: Wij nemen ons voor een prijsvraag te organiseren in het kader van onze inventarisatie van "kleine monumenten", waar wij als be stuur al veel langer mee bezig zijn. In ons december-nummer 1985 gaven wij uitleg over deze belangrijke gemeente, géén gebouwen zijnde, die in aanmerking komen om beschermd en bewaard te blijven. Op de oorspronkelijke gemeentelijke monumenten lijst prijkten namelijk naast kerken, villa's, etc. ook vele kleinere of "andere" monumenten, zoals hekken, grens- en stoeppalen e.d.. Op de bijgewerkte ontwerp-monumentenlijst komen nu alleen gebouwen voor en een aanvullende lijst waarop alle monumenten/niet-gebouwen vermeld worden wordt nu door "Ons Bloemendaal" voorbereid. (Zie ook elders in dit blad, "Inventarisatie Kleine Monumenten"). Wij nodigen U nu uit alvast na te denken en misschien al aan de slag te gaan met de volgende opdracht:! MAAK EEN FOTO van een object waarvan U vindt dat het in onze lijst van kleine monumenten zou passen. In feite verstaan wij daar eigenlijk alles onder wat normaal gespro ken niet direct de aandacht krijgt die het verdient: bijv. gevelstenen, metselwerk, grenspalen, tuinhekken, gietwerk, maar een beeldbepalende boom kan ook! Wij stellen Uw deelname sowieso op prijs vanwege onze eigen inventa risatie en daarom willen wij de nadruk leggen op de ORGINALITEIT van de "vondsten" en niet op de kwaliteit van het fotowerk, d.w.z. Men kan meedoen met een eenvoudig kiekje, maar ieder ander formaat is ook welkom In het volgende nummer zullen wij nadere publikatie hieraan wijden. die in het kort neerkomt op het zoeken naar zaken in onze De Redaktie. 2

Ons Bloemendaal | 1986 | | pagina 3