De 'Binnenlandsche' vestigde zich in een door het architectenbureau ontworpen kantoor gebouw aan de Iepenlaan nr. 2. De directeur, de heer G.P.J. Beccari, betrok de villa 'de Hoeve' (eveneens een creatie van voornoemd architectenbureau) op de hoek van de Iepen laan en de Plantsoenlaan. Het bureau ontwierp ook de toegang tot het Kinheimpark aan het begin van de lepenlaan, nabij de Kleverlaan. De kolommen en lantaarns kunt u er nog steeds vinden. Het beeld houwwerk is van de Haarlemse kunstenaar HA. van den Eijnde (1896-1924). Ander beeld houwwerk van zijn hand kan men zien bij de ingang van het 'Scheepvaarthuis' te Amsterdam, vervaardigd in 1914. Tot het Kinheimpark behoorden aanvankelijk de Acacialaan, de Berkenlaan, de Essenlaan (Esschenlaan), de Esdoornlaan, de Iepenlaan, de Kastanjelaan, de Plantsoenlaan, de Platanenlaan en de Popellaan. De Esdoornlaan vormde vroeger een verbinding tussen de Platanenlaan en de Kastanje laan. Met de bouw van het PEF-gebouw aan de Ign. Bispincklaan is in 1935 deze laan komen te vervallen. Br. Dirk Bakker Het was aanvankelijk de bedoeling om alle wegen in het Kinheimpark naar boomsoorten te vernoemen. Voor de weg vanaf de ingang van het Kinheimpark (bij de Kleverlaan), afbuigend naar de Bloemendaalseweg, was als naam bedacht 'lepenlaan'. De gemeenteraad van Bloemendaal was het hiermee niet eens. Op 20 maart 1924 bepaalde zij dat de weg 'Dr. Dirk Bakkerlaan' zou worden genoemd. Dit als eerbetoon aan de zeer geziene huisarts Dirk Bakker (1847 - 1916). As bijkomstigheid werd in het raadsverslag nog vermeld dat de uitmonding van deze weg op de Bloemendaalseweg precies zou uitkomen bij het huis waar deze arts zoveel jaren had gewoond. Later is de Iepenlaan er toch gekomen. De Dr. D. Bakkerlaan werd enigzins ingekort. 17 Een van de kolommen bij de ingang van bet Kinheimpark aan de Iepenlaan.

Ons Bloemendaal | 1987 | | pagina 18