VOORWOORD Reeds enige tijd bestond er in het bestuur van de Stichting 'Ons Bloemendaal' het voor nemen tot het uitbrengen van een nummer gewijd aan één onderwerp. Een zgn. thema nummer dus. Door allerlei omstandigheden was de redactie van ons tijdschrift nog niet zover gekomen. Het aanbod van het Provinciaal Waterleidingbedrijf van Hoord-Holland (PWH) om ter gelegenheid van het gereedkomen van de vernieuwde en uitgebreide huisvesting van het hoofdkantoor een gezamenlijk nummer uit te brengen, vond dan ook een bereidwillig gehoor. Wij besloten tot een combinatie in het eerste nummer in 1987 met een uitgebreide bijdrage over waterleiding en daarbij ons jaarverslag over 1986. Onze gemeente is in tweeërlei op zicht verbonden met de waterwinning. De zetel van dit provinciale bedrijf en de duinen, waaruit, door een ander waterleidingbedrijf, drinkwater gewonnen wordt, vormen belang rijke pijlers in onze woongemeenschap. Hoewel 'Ons Bloemendaal' op grond van haar doelstellingen weinig raakvlak had met de bouwinitiatieven, heeft het bestuur zich wel laten voorlichten. Hierbij had 'Ons Bloemen daal' vooral belangstelling voor de herinvulling van het groen: wij stellen ons van de tuin aanleg onder de deskundige leiding van het tuinarchitectenburo Mien Ruys en Hans Veld hoen BV veel voor. 'Ons Bloemendaal' wenst het PWN" met alle medewerkers een prettige toekomst in de nieuwe huisvesting. L. Bienfait, voorzitter. FELICITATIE Graag maak ik van deze gelegenheid gebruik de Stichting 'Ons Bloemendaal' te feliciteren met haar 10-jarig bestaan en ik doe dat als 'een huisbaas' in de gemeente Bloemendaal. Daarnaast ook als directeur van een bedrijf dat sinds 1920 zijn basis heeft in deze gemeente. Mijn voorgangers woonden weliswaar in de randgemeenten, zij leidden het PWH vanuit Bloemendaal. Hoe ze dat deden, is verwoord in deze uitgave. Ons vernieuwde en uit gebreide hoofdkantoor biedt thans plaats aan driehonderd medewerkers die eindelijk, met elkaar, binnen de muren van één pand kunnen werken. De tuin lijkt nu nog wat kaal, maar binnen enkele jaren zal het groen volwassen worden. Voor de omwonenden geldt, dat onze kantoortuin ook hun tuin is en we hopen dat zij hem ook als zodanig zullen beschouwen en behandelen. Ik ben ervan overtuigd dat onze goede buren geen verre vrien den zullen worden en dat zij de weg naar ons bedrijf zullen blijven vinden. Goede vrienden hebben wij ook gevonden in de Stichting 'Ons Bloemendaal'. Dat blijkt uit deze gezamenlijke uitgave. C. Sprey, directeur PWH. 1

Ons Bloemendaal | 1987 | | pagina 2