JAARVERSLAG OVER 1986 Toelichting: Ad 4. Mochten er uit de kring van donateurs tegenkandidaten zijn, dan kunnen hun namen volgens artikel 15 der statuten worden ingediend bij de secretaris, mevrouw A.C. van der Vuurst de Vries-Beets, secretariaat van de Stichting 'Ons Bloemendaal', Clematis laan 3, 2111 BD Aerdenhout. Artikel 15 luidt: 'De contribuanten zijn bevoegd uit hun midden één of meer kandidaten te stellen voor één van de ingevolge artikel 7 periodiek openvallende plaatsen- Op schriftelijke voordracht van minimaal vijf contribuanten kunnen kandidaten worden gesteld, mits deze voordracht het bestuur bereikt tenminste één week voor het houden van de vergadering, waarop het besluit tot benoeming van één of meer bestuursleden zal worden genomen.' Het bestuur kan terugzien op een werkzaam 10e levensjaar met wisselende resultaten en enkele hoogtepunten. Eén daarvan was het aanbieden aan het gemeentebestuur van de inventarisatielijst van kleine monumenten. Wij blijven nog steeds wachten op de behande ling in de raad van de door ons indertijd voorbereide gemeentelijke monumentenlijst. De laatste maanden hebben wij veel tijd besteed aan de voorbereidingen voor de viering van het tweede lustrum. Fa een groei van het aantal donateurs in de loop van het jaar tot 843, daalde het aantal per 1 januari enigszins tot 827, mede doordat we ons genoodzaakt voelden enkele notore wanbetalers van de lijst af te voeren. Ons tijdschrift is te kostbaar om het gratis te ver strekken. Vergeleken met het vorige jaar is het ledenbestand echter gelijk gebleven. Wij hopen voor het komende jaar op een verdere groei. De verwerking van de mutaties in het ledenbestand door het administratief centrum levert de laatste tijd regelmatig problemen op. Er wordt naarstig gezocht naar een andere oplossing. Negen maal kwam het bestuur het afgelopen jaar bijeen om te vergaderen. Tweemaal werd een vergadering bijgewoond door mensen van buitenaf, te weten éénmaal door de heer Van Steynen, voorzitter van de Historische Vereniging Haerlem en éénmaal door de heer Beusekom van de Vereniging Heemschut. Wij hopen hiermee tot een betere samen werking te komen met verwante instellingen. De verschillende secties en hun vrijwilligers kwamen herhaalde malen bijeen om belang rijke zaken te bespreken. Wij zijn dankbaar dat zovelen ons bij onze steeds meer om vattende taak willen assisteren. Abusievelijk zijn in ons vorige tijdschrift de namen van twee vrijwilligers die medewerkten aan de inventarisatie van de kleine monumenten, weg gevallen: de heer Kok uit Aerdenhout en mevrouw Van Voorst Vader-Duyckinck Sander. De samenstelling van het bestuur is ook dit jaar gelukkig onveranderd gebleven. Continuïteit is erg veel waard! De heren Bienfait en Botman, die beiden in aanmerking komen om in 1987 af te treden, hebben zich weer herkiesbaar gesteld. Wel komen we nog steeds een bestuurslid te kort. Volgens de statuten mag het bestuur uit maximaal 9 leden bestaan. Wij hopen in het nu voor ons liggende jaar in deze vacature te kunnen voorzien. Veelvuldig hebben we het afgelopen jaar een beroep moeten doen op onze juridisch advi seur, de heer mr. Th.C. van Schagen; vooral in verband met de verschillende bezwaar schriften. Zijn deskundigheid heeft ons reeds goede resultaten opgeleverd! Wij zijn bezig met de volgende zaken: 1. een bezwaar tegen het besluit van Gedeputeerde Staten onder meer tot het buiten toe passing laten van het bepaalde in artikel 22 van de ontgrondingswet ten aanzien van de uitgevoerde ontgronding aan de Militairenweg te Overveen; 2. bezwaar tegen het besluit van B en W te Haarlem tegen het verlenen van vergunning tot uitbreiding van de kleedaccommodatie en kantine van het tennispark aan de Ramplaan;

Ons Bloemendaal | 1987 | | pagina 35