3. "bezwaar tegen, het in gebruik nemen van bovengenoemde accommodatie als dienst woning; 4. verder wachten we met spanning op de beslissing van Gedeputeerde Staten inzake herziening van bestemmingsplan Duin en Daal I en wel met name voor een bouw vergunning voor een woonhuis aan de Lage Duin en Daalseweg. In eerste instantie hebben Gedeputeerde Staten ons bezwaarschrift gehonoreerd en geen medewerking aan het bouw plan verleend. Daarop is de aanvrager in beroep gegaan; 5. ook mochten we nog geen uitsluitsel van de Kroon ontvangen ten aanzien van de uit rit aan de Elswoutslaan ten behoeve van het tennispark. Met B en W van Bloemendaal zijn we nog in discussie over de grondwerkzaamheden in het Caprera-gebied, langs de velden van de hockeyclub Bloemendaal. Het huidige bestemmingsplan wordt hier bepaald niet in acht genomen. We verwachten, dat B en W deze ongeoorloofde veranderingen zullen corri geren tot de oude toestand. Verschillende kwetsbare gebieden in de gemeente Bloemendaal hebben in verband met de ophanden zijnde veranderingen onze volle aandacht. Wij denken hierbij aan: a. het terrein van de R.K. kerk te Bloemendaal aan de Korte Kleverlaan; b. Lindenheuvel (alle tot nu toe ingediende bouwplannen zijn oï. terecht afgewezen); c. het gebied rond Huis te Vogelenzang en Teylingerbosch (wij pleiten voor behoud van het zeldzame binnenduin-gebied); d. Elswoutslaan (bedreigd door parkeeroverlast en spookrijders). Zorgen baart ons de nog steeds uiterst detonerende situatie van de manege aan de Duinlustweg. Vroeger gedane afspraken met de eigenaar over beplanting langs de stallen zijn niet nagekomen. Wij betreuren de niet te voorkomen bouw van een villa aan de Potgieterweg waardoor oude beuken moeten sneuvelen. Ook B en W van Bloemendaal betreuren eerder gedane toe zeggingen, waardoor de kwestie niet meer terug te draaien valt. De najaarsactiviteit die dit jaar leidde langs de Elswoutslaan, waar de heer Op 't Hof van Staatsbosbeheer uitleg gaf over de stand van zaken van de bomen, werd helaas slecht bezocht. Dit in tegenstelling tot de lezing, die in samenwerking met de Historische Vereni ging Haerlem werd georganiseerd in de Herv. Kerk te Bloemendaal. Bert Sliggers hield ter gelegenheid van het 350-jarig bestaan van de Ned. Herv. Kerk een boeiend verhaal over de geschiedenis van kerk en dorp. De uiterst druk bezochte historische markt op de fraaie zolder van het Stadhuis te Haar lem was geanimeerd. Velen waren belangstellend in onze activiteiten, maar het leverde ons weinig nieuwe donateurs op. Naast alle contacten met andere stichtingen en verenigingen uit de regio, werkzaam op het gebied van natuur- en monumentenbeleid, die we voorgaande jaren al onderhielden, kwam dit jaar een samenwerking tot stand met het enthousiaste bestuur van het Bollen- museum te Lisse. SECTIE MONUMENTEN In maart vond tot onze grote vreugde de oplevering van de gerestaureerde koepel van Wildhoef plaats. Dankzij de inspanning van velen uwer en het enthousiasme van de fa. Bohema is een van onze fraaiste monumentjes weer een lust voor het oog. Op het dak van het Pannekoekhuisje is een ander klein monumentje in ere hersteld. De luidklok is op verzoek van onze Stichting door de fa. Plevier gerepareerd en aangeboden aan het bestuur van Thijsse's Hof ter gelegenheid van het 60-jarig bestaan. De bezoekers van de Hof worden nu weer, net als vroeger, 10 minuten voor sluitingstijd door de klok gewaarschuwd. Een en ander kon uit ons restauratiefonds worden gefinancierd. Bestuursleden verleenden him medewerking aan de festiviteiten rond het 125-jarig bestaan van de R.K. kerk te Vogelenzang en aan de tentoonstelling in het Raadhuis gewijd aan 350 jaar Kerk en Dorp te Bloemendaal. De sectie monumenten volgt met aandacht de ontwikkeling rond Groot-Bentveld, de 'Knip' aan de Kleverlaan en Hartenlust dat in andere handen overgaat. De fraaie restauratie van het cafeetje aan de Graaf Florislaan te Vogelenzang doet ons deugd. Verreweg de meeste aandacht ging dit jaar naar de inventarisatie van de kleine monu menten in de gemeente. Een indrukwekkende lijst van objecten werd eind oktober aan de betrokken wethouder, de heer 0. Staleman, gezonden. Een grote groep vrijwilligers heeft

Ons Bloemendaal | 1987 | | pagina 36