gedurende enige maanden gewerkt om dit doel te bereiken. Het is te hopen dat het Gemeentebestuur op korte termijn deze lijst en de al jaren bestaande 'grote' monumenten lijst een officiële status geeft door het instellen van een officiële gemeentelijke monumen tenlijst en een monumentenverordening. Gezien in het licht van de nieuwe monumenten wet is een actief monumentenbeleid van het gemeentebestuur van het allergrootste belang om optimaal te profiteren van het voor monumentenzorg beschikbare landelijke budget. Bloemendaal telt vele monumenten en monumentjes, die enige 'zorg' meer dan waard zijn! Hoe meer burgers daarvan overtuigd zijn en daaraan daadwerkelijk het hunne willen bijdragen, des te groter de kans dat onze bestuurders in dit opzicht in actie komen! SECTIE GROEN In het afgelopen jaar kreeg de sectie groen in het bestuur versterking door het formeren van een werkgroep groen. Dit werkgroepje, bestaande uit mevrouw J.C. van Yrede-v.d. Hoeven en de heren W. Brackman, W.F.J. Fischer en J.A. van Steyn, begon met informatief overleg met ambtenaren van de plantsoenendienst. Hier werd de basis gelegd voor een wederzijds begrip voor ieders werk en ideeën. Het groenbeleidsplan van de gemeente werd van commentaar voorzien tijdens een open bare commissievergadering. Met spijt werd geconstateerd dat, op de werkgroep van 'Ons Bloemendaal' na, de burgerij verstek had laten gaan. Men is kennelijk niet op de hoogte van dit soort vergaderingen of heeft geen belangstelling voor het gemeentelijk groenbeleid. Jammer. De discussies over de beuken van de Elswoutslaan. kwamen tot een nieuw hoogtepunt. Hierbij bleek dat velen zich niet realiseerden, dat het noordelijk deel bestaat uit nog veel oudere linden! Ha vele excursies, het aanhoren van diverse boomdeskundigen en een druk bezochte hoorzitting werd de knoop doorgehakt: het zuidelijk deel van de beuken aan weerskanten zou gerooid worden. Hieuwe beuken, een extra grondverbetering en een weg versmalling vormen nu onze hoop op een fraaie laan voor onze kinds-kinderen. 'Ons Bloe mendaal' is blij dat eindelijk drastisch is ingegrepen in het geleidelijk verval van deze historische laan. De tweede fase mag naar onze mening pas aanvangen als de kwaliteit van het bomenbestand dat eist. Dat betekent, dat nu reeds een besluit genomen dient te worden, dat de beuken gerooid zullen worden als het aantal 'afvalligen' (door aanrijdingen, storm, honingzwam etc.) een bepaald percentage bereikt. Bij een goede doorlopende bewa king is dan een meerjarenplanning goed te bereiken. De bedreiging van de Elswoutslaan door de uitrit van het tennispark lijkt een voldongen feit. De beroepsprocedures zijn even wel nog niet ten einde. Er is nu zelfs zonder toestemming een te hoog clubhuis met woongedeelte gebouwd. De ge meente Haarlem speelt hier een voor ons onduidelijke rol. Er zijn ook al auto's gesigna leerd die, vanuit Overveen, tegen de officiële rijrichting in, over de Elswoutslaan en over het fietspad naar de tennisbaan rijden... Misschien zou het toch beter zijn om de Elswoutslaan geheel voor het gemotoriseerde verkeer af te sluiten. De vorig jaar geconstateerde verbetering van het bomenbestand vond zijn positieve illustratie in het kapplan voor 1986/'87. Helaas zijn door de storm van 20 oktober vele kruinen gesneuveld en is een groot aantal bomen ontworteld. De gemeente probeerde de gaten op te vullen met zelfs grote bomen. We hopen dat deze goed zullen aan slaan. SECTIE TIJDSCHRIFT In 1986 is ons tijdschrift wederom viermaal verschenen. Het eerste nummer van deze 10e jaargang was, naast het gebruikelijke jaarverslag, gewijd aan het 350-jarig bestaan van de Hed. Hervormde Kerk te Bloemendaal. Het tweede nummer, 32 pagina's, bevatte veel interessants, o.a. een artikel over de Rooms- Katholieke Kerk te Overveen. Het derde nummer, meestal een 'zakelijk' nummer zonder illustraties, was dit keer goed verzorgd. Een artikel over de middelbare meisjesschool 't Kopje was hiervoor de aanlei ding. Het tijdschrift ging grif van de hand tijdens de reünie van deze school in het Kenne- mer Lyceum. Het vierde nummer, rond Kerstmis, 32 pagina's, met o.a. een artikel over 'die Clinghe' kreeg vanuit onze lezerskring een zeer goede pers. Tot onze spijt kwam aan het slot van 1986 een einde aan de samenwerking met drukkerij Amicitia. De drukkerij werd verkocht. De samenwerking met Amicitia is altijd erg prettig geweest. Wij zijn ons nu aan het oriënteren over de diverse mogelijkheden om dit

Ons Bloemendaal | 1987 | | pagina 37