Naar aanleiding van de vele vragen naar het standpunt van de Stichting "Ons Bloemendaalinzake de villa "Nagtegaal" willen wij een copie van ons schrijven aan Burgemeester en Wethouders van Bloemendaal onder Uw aandacht "brengen. Aan het College van Burgemeester en Wethouders van Bloemendaal Raadhuis Overveen Bloemendaalseweg 158 2051 GJ OVERVEEN Naar aanleiding van de gebeurtenissen rond de villa "de Nagtegaal" te Overveen en de berichtgeving daarover, menen wij als bestuur van de Stichting "Ons Bloemendaal", er goed aan te doen ons met het volgende tot U te richten. Wij zouden U, indien er een mogelijkheid bestaat een passende bestemming te vinden voor "de Nagtegaal" waarbij het huidige gebouw behouden blijft, met klem willen verzoeken alles in het werk te stellen om tot een dergelijke oplossing te komen. Immers het gaat hier om een pand dat voor vele inwoners, vooral uit Overveen, een duidelijke historische waarde heeft, een pand bovendien dat zonder meer beeld bepalend genoemd kan worden. Weliswaar staat "de Nagtegaal" niet op de ontwerp-gemeentelijke monumentenlijst, maar zolang de gemeentelijke lijst nog steeds niet door de Raad is aangenomen, heeft zij geen enkele rechtsgeldigheid. Bovendien kan het niet-voorkomen van een pand op een' dergelijke lijst nooit een vrijbrief, laat staan een motief voor eventuele sloop zijn. Sloop is het allerlaatste en altijd een zaak van zorgvuldig overwegen. In dit geval menen wij nadrukkelijk te moeten pleiten vóór behoud, als dat enigszins mogelijk is. Aerdenhout, 12 juni 1987 Clematislaan 3 betreft: villa "Nagtegaal" Geacht College Met de meeste hoogachting, namens het bestuur van de Stichting "Ons Bloemendaal" A.C. van der Vuurst de Vries - Beets secretaris Afschrift naar de leden van de Gemeente Raad Afschrift naar de gemeentelijk Monumenten Commissie 24

Ons Bloemendaal | 1987 | | pagina 25