KAPVERGUNNING PAS NA MAAND VAN KRACHT In het Bloemendaals Contactblad van april j.l. lazen wij het vol gende artikeltje, hetwelk wij graag nog eens onder uw aandacht brengen Enige tijd geleden is de Kapverordening op een belangrijk punt ge wijzigd. In principe wordt een verleende kap vergunning nu pas na een maand van kracht. Dit betekent dat het recht om bezwaren in te dienen meer inhoud krijgt. Volgens de oude bepalingen kon onmiddellijk gebruik gemaakt worden van de vergunning. Zo kon het gebeuren dat een boom al was omgehakt voordat de termijn voor het indienen van bezwaarschriften was ver streken. Een weinig bevredigende situatie. Zelfs als het bezwaar gegrond verklaard werd, viel er meestal toch niets meer te redden. Hoogstens kon met vernietiging van de kapvergunning worden bereikt dat een nieuwe boom werd aangeplant. Met de maand"bedenktijd" verandert er één en ander. Omwonenden die tegen het verlenen van de vergunning bezwaar hebben, kunnen dan op grond van de Wet administratieve rechtspraak overheidsbeschikkingen (Arob) hun bezwaarschrift indienen bij het college van burgemeester en wethouders. Omdat dit bezwaarschrift pas kan worden behandeld na afloop van de bezwarentermijn moet tevens een verzoek tot schorsing van de kap vergunning worden ingediend bij de Voorzitter van de Afdeling Recht spraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag. De kapvergunning wordt dan niet van kracht vóórdat op dit verzoek is beslist. Mocht u naderhand met de uitspraak op uw bezwaarschrift van het college nog niet tevreden zijn, dan hebt u dezelfde mogelijkheden met betrekking tot het beroep op de Afdeling Rechtspraak van de Raad van State. De wijziging van de kapverordening maakt derhalve een uitvoerige belangenafweging mogelijk vóórdat daadwerkelijk tot kappen wordt overgegaan. In spoedgevallen kan van deze regel worden afgeweken, bijvoorbeeld als een boom ziek is, dreigt om te vallen of plaat moet maken in verband met een (goedgekeurd) bouwplan. In zulke ge vallen kan het college de kapvergunning terstond van kracht verkla ren. jonge boompjes aan de Elswoutslaan 2

Ons Bloemendaal | 1987 | | pagina 3