TWEEDE LUSTRUMVIERING Op 14 februari j.l. bestond de stichting "Ons Bloemendaal" 10 jaar. Ter gelegenheid hiervan organiseerden wij een tentoonstelling van het werk van de fotograaf Adriaan Boer (1875-1940) in het gemeente huis in, Overveen. Meer dan 90 van zijn werkstukken uit het begin van deze eeuw werden geëxposeerd dankzij de welwillende medewerking van de familie Boer. De tentoonstelling was een groot succes en werd door meer dan 850 mensen bezocht en kreeg lovende kritieken in de nationale pers, o.a. in het NRCHandelsb1ad van zaterdag 98 februari 1987. De officiële opening van de tentoonstelling werd verricht door burgemeester drs G.H. Weekhout. Na het welkomstwoord van onze voorzitter, Louis Bienfait, brachten Paula Lingbeek (piano) en Ingrid de Vries (viool) enkele werken van Mozart en de Falla ten gehore. Dit was een waardig en indruk wekkend begin van een geslaagde opening. Op onze oproep mee te doen aan de fotowedstrijd gaven 16 inzenders gehoor, waardoor we in het bezit kwamen van 43 foto's voor onze inventarisatie van kleine monumenten. Het onderwerp van onze foto prijsvraag was nl. "Maak een foto van een object waarvan U vindt dat het in onze lijst van kleine monumenten zou passen". De jury bestaande uit de heren drs P.J. van der Ham en H.A.W.M. Schlatmann en mevrouw A.C. van der Vuurst de Vries-Beetsmoest uit deze collectie een keuze maken. Bij de beoordeling ging de jury uit van de volgende criteria: a. Het onderwerp moest passen in het kader van onze inventarisatie van Kleine Monumenten. b. Het gefotografeerde onderwerp moest van orginaliteit getuigen. Zoals we reeds in ons vorig tijdschrift vermeldden ging de eerste prijs naar Freek Baars uit Haarlem voor zijn orginele foto van een beschadigde putdeksel. "Land van Fabius" Fotowedstrijd 3e prijs: mevrouw FALeffelaar-Schellenberg 3

Ons Bloemendaal | 1987 | | pagina 4