VERSLAG VAN DE LEDENVERGADERING VAN DE STICHTING 'ONS BLOEMENDAAL'1987 Op 2 april j.l. hield de Stichting Ons Bloemendaal haar jaarverga dering in het Kerkelijk Centrum van de Hervormde Gemeente aan de Ramplaan in Haarlem. De vergadering werd door een groot aantal leden bezocht en bedroeg ongeveer 75 personen. 1 Opening De voorzitter L. Bienfait opende de vergadering en vertelde over onze lustrumviering (het 10-jarig bestaan) en het grote succes van de Adriaan Boer - fototentoonstelling, die 850 bezoekers naar het Gemeentehuis bracht. Er werden geen tegenkandidaten ingediend en dus blijven de twee bestuursleden, die aan de beurt zijn om af te treden, t.w. de heer L. Bienfait en de heer H. Botman, zitting houden in ons bestuur. 2_^_J aar ver s lag_l 986^ Als enige toelichting tot het jaarverslag kan de secretaris medede len dat de kwestie over de Elswoutslaan in juni door de Raad van State zal worden behandeld. Door de heer R. Gokkel wordt de vraag gesteld of de bouw van de villa doorgang vindt. Mevr. Slagter geeft een toelichting waarbij zij uitlegt dat de bouw inderdaad zal plaatsvin den. De bouwvergunning stamt al uit 1979. Er zal wel voorzichtig met de mooie beuken worden omgesprongen, is ons medegedeeld. K]^e^ne_Monumentenj_ Er is nu een voorlopige lijst van kleine monu menten opgesteld en mevr. Slagter juicht het toe dat de medewerkers op deze vergadering aanwezig zijn. Als voorbeeld van het nut van het speuren naar deze kleine monumen ten noemt zij de fontein uit 1774, die de medewerkers vonden op het bouwterrein aan de Mollaan en die waarschijnlijk uit het zuiden des lands komt. Wie heeft een suggestie voor een goede plek, is nu de vraag Er is nog steeds geen offiële gemeentelijke monumentenlijst, die al 8 jaar bij de gemeente ligt te liggen en deze wordt, als het.zo te pas komt, gehanteerd, en in andere gevallen genegeerd. Mevrouw van Voorst Vader vraagt zich af waar de grenspalen van Ca- prera gebleven zijn. Dit zijn rijksmonumenten en eigendom van de Gemeente. Het is misschien verstandig om ze binnen te houden en niet bloot te stellen aan eventueel vandalisme. Ook rijst de vraag waar de lantaarns van het Kinheimpark zijn geble ven. Deze worden op het moment opgeknapt en zullen weer terugge plaatst worden. Mevrouw Fahrenfort heeft een suggestie: zij zou graag een monumentje willen oprichten in de vorm van een fonteintje voor de heer van Lennep. Hij was de oprichter van de waterleiding. Mevr. Slagter illustreert hoe goed de Gemeente naar ons luistert met het volgende voorbeeld: In een dia-presentatie noemde zij het laantje van Eldering, waarvan het naambordje verdwenen was. Binnen vijf dagen was er een bordje geïnstalleerd Over de golfbaan in de gemeente meldt de voorzitter dat de alterna tieve plannen worden afgewacht nu het plan in Vogelenzang niet door gaat Mevr. Houtgraaf deelt mede dat de dieren van de Manege Brandwijk op de Duinlustweg kris kras over de weg lopen en een gevaar voor het verkeer betekenen. Dit valt onder de competentie van de politie. Ons Bloemendaal betreurt het dat deze buurt zo rommelig blijft. 6

Ons Bloemendaal | 1987 | | pagina 7