AERDENHOUT (vervolg) Vondellaan 15 - staande zonnewijzer Zanderij vaart Zandvoorterweg 18 Zandvoorterweg 27 Zonnebloemlaan 44 Zwaluwenweg 1 Zwaluwenweg 24 Goudsbloemplein - witte ophaalbrug over sloot voorbij spoorwegviaduct - wapen op gevel - windwijzer op torentje - glas in lood ramen met wapen van zeven heerlijkheden (1951) - gevelsteen met "Gemeente Bloemendaal" - gekleurde gevelsteen - "Blauwduin", gevelsteen met naam, fraai metselwerk - ijzeren hek - stenen wapen op gevel - gevelplaat met embleem van de landbouw gekleurd - grenspaal van Belvédère - grenspaal van Doodweg - luidklok op dak - drie grote kastanjes Tevens vragen wij aandacht voor: 1 II III IV VI VII VIII IX. X XI XII de mooie groene beuk in de tuin van Aerdenhoutsduinweg 18 de bijzondere tuinaanleg van "Klein Bentveld" het Jachthuis aan de Bentveldsweg met zijn houten daklijst en "gewei", dat o.i. ten onrechte niet op de ontwerp-monumenten- lijst staat. het fraai versierde torentje met kopjes onder dakrand - Ju gendstil - (arch. v.d. Steur) bij pand Langelaan 11 het beeld van "man in stoel" in tuin van de "Beukenhoeve", Leeuwerikenlaan 9, alsmede de fraaie beuk en kastanje in de tuin het weiland aan de Ted. v. Berkhoutlaanalsmede de overblijf selen van de oude Rellen hier, en in de omtrek, de oude schuur bij "de Kapel" of "Brouwershuisje" aan de Vogelenzangseweg(pand zelf staat op de rijksmonumentenlijst) de oude weg of Relle-bedding aan de Zuidlaan de oude hooischuur bij pand Zwaluwenweg 24 Mr. Enschedepark met orïëntatietafel en grenspaal met initia len d N de rentmeesterwoning van Elswout als pand, staat niet op de ontwerp-monumentenlijst de betonnen schuttingen tegen de zijgevel van Elswoutslaan 3 en de betonnen schuttingen om het nabij gelegen weitje, zeer detonerend! 7

Ons Bloemendaal | 1987 | | pagina 10