BLOEMENDAALten oosten van de B loemendaalseweg Acacialaan 1 Dokter D. Bakkerlaan Bloemendaalseweg 39 - merkwaardige gevelsteen boven garage - hoek Bloemendaalseweg t.o. "Bohema", ge metselde gevelsteen "Plein Vrees" (heeft te maken met plannen van de gemeente des tijds om aldaar een plein te creëren. - Postkantoor, in gevel gemetseld "ingang publiek" en "Rijkspost en Telegraaf kan toor" Bloemendaalseweg 125 Bloemendaalseweg 141 Bloemendaalseweg 147 Bloemendaalseweg 169 Bloemendaalseweg Laan van Boreel 1 Borskilaan 14/16/18 Busken Huetlaan 8/10/12 - Busken Huetlaan 14 Harten1 us11 aan 1 Hartenlustl aan 7 Hartenlustlaan 14 Hartenlustlaan 18 "Bloemoord", opvallende windwijzer, fraaie luiken (ontbreken hier en;>daar). "Hotel Rusthoek", diverse gevelversierin gen gevelsteen met bouwjaar 1902. "Vredenoord" naam in gevelsteen. (pand op de ontwerp-monumentenlijst t.o. "Overbeek", voormalig toegangshek van huize de Beek, twee stenen pilaren met smeedijzeren hek. oude waterput (pandjes op de rijksmonu mentenlijst) in WO II duits hospitaal, op dak Rode Kruis-embleem aangebracht, in Nr. 16 nog sporen van muur-doorbrekingen en loop paden op houten vloeren. mooi ijzeren hek als erfafscheiding in goede staat. huize "de Beek" inrijhek met stenen palen fraaie bomen en vijver diverse bijgebouwen verwilderde boomgaard (pand op de ontwerp-monumenténlijst in serre opvallende glas-in-lood ramen j ugends ti1 "Nijheim", prachtige boom met dubbele kroon in de tuin. dArendstate"opvallende tympaan (twee arenden) en bijzondere dakconstructie. opvallende bomen in tuin en fraaie vijver (pand staat op de ontwerp-monumentenlijst Hartenlustlaan hoek Z. Stationsweg, prachtige eik. 11

Ons Bloemendaal | 1987 | | pagina 14