OVERVEEN Bloemendaalseweg 164 Bloemendaalseweg 223 Bloemendaalseweg 244 Bloemendaalseweg Brouwerskolkweg Houtmanpad Korte Zijlweg 7/9 Korte Zijlweg Kweekduinweg 14 Lonbar Petrilaan 9 Lonbar Petrilaan 18 Mauricialaan t.g.o. 6 Mi1itairenweg 17 Pernambucolaan Prins Hendriklaan 58 - ornamenten aan gevel en torentje met op schrift Anno en 1895 - "Willemshoeve" - tegeltableau in Noord gevel - eerste steen links in voorgevel - "Belvedere" - smeedijzeren toegangshek, met naam (sterk verwaarloosd) - diverse nog niet geïdentificeerde bouwsels in de tuin - ter hoogte van garage v. Wijk: bevrijdings boom met hekwerk. Hekwerk en fundering in zeer slechte staat! - Prins Bernhardbrugreliëf - in zijgevel smederij Plukker gevelsteen met nauwelijks te lezen opschrift (Haarlems gebied?) - R.K. kerkhof met o.a. Bisschoppelijke graf kelder - heilige beeld in gevel van voormalig "Ma- ria-Gesticht" thans 't Zijltje, muziek school en Jeugdherberg. - "Vaart en Duin" tweemaal twee fraaie hek partijen stenen hekpalen met naam en smeed ijzeren hek - diverse tuin-ornamenten (pand staat op de ontwerp-monumentenlijst - "Laagh Duijne" huis in Zaanse stijl, met fraaie raamom lijstingklokketorentje en windwij zer - gevelplaat met gekleurde uil - smeedijzeren geve1versiering met naam "Elangen" en jaartal "anno 1926" - beeld Anton Pieck (van Verkade) - PEN huisje met tegels, voorstellende een hond en een haan - PEN huisje als boven - hoek W. Pyrmontlaan gevelsteen in zijgevel, voorstellende een stoomschip met onder schrift "Mon Desir" 15

Ons Bloemendaal | 1987 | | pagina 20