AERDENHOUT, (vervolg): Duinlustweg Duinlustweg 10 D uin1 us tweg Duinlustweg Duinlustweg 42 Elswoutslaan Elswoutslaan 3 Elswoutslaan Mr. Enschedéweg 24 v. Haemste'delaan 2/4 Jul. van Stolberglaan Koeduinweg 2 "CIOS", toegangshek, stenen pilaren met fraai smeedijzeren hek stenen kolom met plateau en bol - inscrip tie "Duinlusthoek" luidklok op dak bij hek paal met ijzeren ringen vermoedelijk om paarden vast te zetten terrein CIOS - houten gebouw in Noorse stijl naast hoofdgebouw wit-stenen bloembakken op gazon met figuren "Kraantje Lek", toegangshek met naam en twee lekkende kranen luidklok met windwijzer aan zijgevel opvallende stenen bloembakken houten regenton en oude boerenkar oude pomp in tuin hoek Duinvlietpad, oude rentmeestershuis - mooie zonnewijzer op hardstenen voet (in slechte staat! fraaie lantaarns aan de muur (pand op ontwerp-monumentenlijst) "Elswouthoek":, theekoepel in bos (zeer ver waarloosd) gietijzeren constructie bijzonder fraai smeedijzeren toegangshek fraaie boompartijen in tuin stenen brug met mooi metselwerk en ronde boog over water tweede toegangshek met stenen pilaren met ijzeren lantaarns en smeedijzeren hek (pand op de rij.ks -monumentenlijst) Orchidophi1 ia" bijzondere gevelplaat, bouw jaar, drie wapens en joodsembleem op gevel fraaie kastanjes in tuin "de Olifant" (rijksmonument) luidklok uithangbord en ijzeren hek, in slechte staat! waterput beeldje "Europa en de stier" (Ek v. Zanten) t.g.o. de Vondelschool "Westerduin" - stenen hek torentj e gevelsteen Koekoeksweg 6 'Duivenweide" stenen hek met naam en duiven 5

Ons Bloemendaal | 1987 | | pagina 6