ARCHEOLOGISCH ONDERZOEK AAN DE OOSTERDUINWEG TE AERDENHOUT Op 13 juni 1987 werd als afsluiting van de opgraving door de Archeologische Werkgroep Haarlem (A.W.H.) een open dag gehouden die talrijke belangstellenden naar de Oosterduinweg trok, onder wie afgevaardigden van het gemeentebestuur, bestuur en leden van "Ons Bloemendaal" en vele andere geïnteresseerden. Voorafgaand aan bouwplannen aan de Oosterduinwegwerd door de A.W.H. gedurende de periode 4 april - 6 juni 1987 een onderzoek gedaan naar de mogelijke restanten van de buitenplaatsen: Distel- burch - Grijpesteyn - Oosterduin, die volgens oude kaarten op deze plaats aanwezig moesten zijn geweest. De plek waar dan ook in 1987 de opgraving startte was dezelfde plaats waar in 1985, na een voorlopig onderzoek, een gedeelte van een plavuizen vloer werd blootgelegd. Tijdens het verdere onderzoek kwamen tevoorschijn: - drie vloeren met plavuisbedekking - een vloer zonder plavuisbedekking - een beerkelder - een waterkelder - enkele muurresten. Het onderzoek is nog niet geheel afgesloten omdat de bouwaktivi- teiten, die eind 1987 zullen gaan plaatsvinden, nog de mogelijkheid bieden om waarnemingen te doen die van invloed kunnen zijn op het onderzo ek Bovenstaand verslag werd aan ons toegezonden door de Heer Th. Nieuwenhuizenéén van de medewerkers van de zeer actieve stichting "Archeologische Werkgroep" uit Haarlem. De Heer Nieuwenhuizen beloofde ons op de hoogte te houden van de vondsten die gedaan zullen worden bij de aanleg van de rondweg vanaf de Burgemeester Peereboom Vollerlaan naar de Oosterduinweg. mm. 25

Ons Bloemendaal | 1987 | | pagina 26