Ie in de nieuwe situatie gehandhaafd. Zo zijn er ter plaatse van de vroegere schuifdeuren tussen de voorste twee lokalen op een vol strekt eigentijdse wijze wederom schuifdeuren aangebracht en is er ter plaatse van een oude doorgang een modern getoogd venster aange bracht, dat door zijn vorm lonkt naar de oorspronkelijk getoogde r amen Van binnen is de vroegere lemen vloer geaccentueerd door toepassing van basaltlava in onregelmatige platen. De wanden zijn wit gestuka doord en wel zodanig dat het handmatige karakter behouden is geble ven. De overgang van vloer naar wand wordt gevormd door een wit te geltje dat geheel in het stucwerk is opgenomen. De balklaag van het plafond is in een warme rode tint geschilderd evenals alle konstruk- tieve elementen in de kap. De kap zelf is voorzien van dakkapellen eveneens uitgevoerd met luiken. Het achterhuis met het hoge invallende licht wordt gebruikt als ate lier, waarbij de wanden en plafond ook wit zijn gestucadoordAan deze ruimte zijn een tweetal toogramen herplaatst uit de gevel van het middelste lokaal. Tenslotte iets over de technische kant. In verband met de hoge ruimtes is op de nieuwe betonvloer vloerver warming toegepast. Mede door de massieve gevels aan de buitenzijde te voorzien van zes tot acht centimeter steenwol blijven de muren op een konstante en relatief hoge temperatuur. Door toepassing van dit systeem zijn radiatoren zelfs in de kap niet noodzakelijk. De kap zelf is aan de buitenzijde eveneens voorzien van steenwol en wel ter dikte van tien centimeter. De oude balklaag is weer op z'n oorspronkelijke plaats teruggebracht en voorzien van eiken sleutelstukken teneinde voldoende oplegging in de muren te verkrijgen. De kapkonstruktie en kroonlijsten zijn eveneens geheel vernieuwdechter dit alles pas na uitvoerige opme tingen Bloemendaal, 28 november 1987. Y. Braaksma. Het Chr. Schooltje in 1987. 29

Ons Bloemendaal | 1987 | | pagina 30