WORDT BLOEMENDAAL "STADS"? De "versiering van de Den Texlaan en de Bilderdijk1aan in Aerden- hout heeft de gemoederen in onze gemeente danig in beroering ge bracht. De grote hoeveelheid vluchtheuvels met daarop de fel-gele reflec terende verkeerspalen waren een zo grove aantasting van de esthe tische gevoelens van velen, dat een reactie niet kon uitblijven. Het ontstaan van deze reactie en ook de (niet geheel te billijken) actie kan mede verklaard worden door het alom heersend onbehagen over de verstedelijking van onze gemeente. Moet onze fraaie, groene gemeente met de naam Bloemendaal opgeof ferd worden aan verkeersmaatregelen zonder rekening te houden met onze esthetische gevoelens? Kan het niet anders? Iedere burger acht de verkeersveiligheid zeer belangrijk. Elk slachtoffer in het verkeer is er één teveel. Het bestuur van "Ons Bloemendaal" is het hiermee volledig eens. Maar verkeersveiligheid moet ook bereikt kunnen worden zonder de essentie van Bloemendaal op te off eren De verstedelijking heeft al eerder toegeslagen in onze gemeente, waarbij wij onze twijfels hebben of er ook aandacht aan architec tonische aspecten is besteed. De kruising van de Dompvloedslaan met de Bloemendaalseweg is een wirwar van vluchtheuvels en strepen, die zeker voor de afslaande fietser onduidelijk is. De Zandvoortselaan - eens een fraaie laan - heeft door de grote verkeersdrukte reeds lang zijn landelijk karakter verloren. Ver stedelijking is hier onvermijdelijk te meer daar er dringend behoef te was aan meer beveiliging vooral voor schoolgaande kinderen. Gelukkig zijn hier de lelijke rioolbuizen met onkruid verdwenen. B. den Texlaan 1987. 30

Ons Bloemendaal | 1987 | | pagina 31