Het Pannekoekenhuisje aan de Mollaan heeft een hoop van zijn charme verloren nu het schuil gaat achter vluchtheuvels, pijlen en een reusachtige straatlantaarn. Waarom hier niet weer een boom geplant waar het verkeer omheen geleid kan worden? Deze fraaie hoek van onze gemeente vraagt toch bij uitstek om een landelijke oplossing. Ook de oplossing van de parkeerplaats bij Kraantje Lek is een doorn in ons oog. Een prototype van verstedelijking. Ordnung soil sein! En dat terwijl er met de parkeerplaats op Elswout een prima voor beeld zou kunnen zijn hoe een aanpassing voor verkeer toch in een landschappelijk gebied kan passen. Waarom bij Kraantje lek ook niet gekozen voor open tegels zoals Ons Bloemendaal gesuggereerd heeft. Thans wordt het aangezicht van het historische Kraantje Lek ont sierd door een moderne parkeerplaats. Naast de verstedelijking - lees keurig nette straten, dus geen lanen - zien we met verbazing het voorbestaan van de rommelige manége tegenover CIOS. De oude muur is ernstig verwaarloosd en los lopende "manègerie" vormt telkens weer een gevaar op de weg. Het bestuur van "Ons Bloemendaal" weet, dat de gemeenteraad zich - zijn verantwoordelijkheid bewust - reeds intensief met de esthe tische verbetering van de Den Tex1aan/Bi1derdijk1aan bezig houdt. Wij hopen dat de verkeersoplossing bij het begin van de Zeeweg op al zijn merites wordt beoordeeld. Misschien kan er tevens grondig bestudeerd worden of er niet vaker gekozen kan worden voor "groene" verkeersmaatregelen - te weten in plaats van betonnen stoepranden en stenen vluchtheuvels, lelijke pijlen etc. een groen perk of een boom (zie kruising Julianalaan/Bloemendaalseweg) om de naam van Bloemendaal als groene gemeente in ere te houden. L. Bienfait. De Mollaan, bij het Pannekoekenhuisje 1987. 31

Ons Bloemendaal | 1987 | | pagina 32