RECTIFICATIE Het oorspronkelijke bejaardenhuis van deze Stichting was n.l. het tegenwoordige Marinehospitaal. De duitse bezetter had de bejaarde inwoners verjaagd en na de oorlog nam Defensie het gebouw (blij vend?) in gebruik. Nieuwbouw was dus noodzakelijk. Toen het nieuwe Oldenhove klaar was, viel de oude villa van Witte- man onder de slopershamer. Ongetwijfeld was er nu veel verbeterd: er was een groot aantal goe de woningen gebouwd en een modern, mooi bejaardenhuis en eindelijk was de schandvlek van de onbewoonbare huisjes verwijderd. Maar te gelijk daarmee was ook de schilderachtigheid verdwenen. Nog steeds maakt de Dompvloedslaan een tame lijk kale indruk en het kruispunt met de Bloemendaalseweg is op een onbegrijpelijke manier "verbeterd'.'. Gelukkig dat een kunstenaar als Sam Le Poole de situatie van 1947 heeft vastgelegd. Le Poole (1910-1986) heeft van 1944-1953 aan de Vrijburglaan gewoond. In die tijd was hij leraar handenarbeid aan de Bloemendaalse School vereniging en leraar tekenen aan de Montessori afdeling van het Kennemer Lyceum, dat later het Jacq. P. Thijsse Montessorilyceum op Elswout werd. In 1953 verliet hij met zijn gezin de steeds drukker wordende rand stad en vestigde zich bij Deventer, waar hij naast het leraarschap gelukkig voldoende tijd vond om het IJssellandschap in olieverf en aquarel vast te leggen. Verder legde hij zich otee op het aquarel leren van stillevens, waarin hij in de loop der jaren een hoge mate van perfectie bereikte. Ook het "industriële landschap" boeide hem, getuige zijn aquarellen die het uitzicht vanuit IJmuiden op de Hoogovens weergeven. Vooral in het oosten van het land is zijn werk veelvuldig op expo sities te zien geweest. In 1986, overleed hij 76 jaar oud in Huis ter Heide. H. van Voorst Vader- Duyckinck Sander Ons vorige nummer (11e jaargang Nr. 3) stond in het teken van de Kleine Monumenten. Tot onze spijt werd geen melding gemaakt van de fotografen die aan dit nummer hun medewerking verleenden. De foto op pag. 3 werd gemaakt door Mevr. A. van der Vuurst de Vries-Beets, de foto's op pag. 13,14,16, 17 en 19 en de cover werden gemaakt door Robert Sluijter. Onze excuses voor deze nalatigheid! D e Re dakt ie 4

Ons Bloemendaal | 1987 | | pagina 5